بازگشت 4 مسئولیت تنظیم بازار به وزارت جهاد كشاورزی

بازگشت 4 مسئولیت تنظیم بازار به وزارت جهاد كشاورزی

معاون اقتصادی رئیس جمهوری در نامه ای از انتقال مسئولیت های ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده های دامی، تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم مرغ و اتخاذ سیاست های حوزه صادرات نهاده های کشاورزی، دام، طیور و تخم مرغ به وزارت جهاد کشاورزی اطلاع داد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا در متن نامه محمد نهاوندیان خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهادکشاورزی آمده است:

بند (الف) تصمیمات جلسه یکصدونودویکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تاریخ ۷ دیماه ۱۳۹۹ در ارتباط با تقسیم کار تنظیم بازار نهاده ها و محصولات کشاورزی، که به تایید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح زیر به ابلاغیه شماره ۹۱۲۲۰ تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ مبحث تصمیمات جلسه یکصدوهفتادوهشتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت الحاق و جهت اجرا ابلاغ می گردد:

«۱- مسئولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می شود. کلیه اقدامات در ارتباط با تخصیص و تأمین ارز و همینطور ترخیص کالا از گمرک به اشکال مختلف، با مجوز وزارت جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت.

۲- به منظور حصول اطمینان ناشی از تأمین مکفی بموقع و متناسب نهاده های دامی مورد نیاز کشور، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می شود تا در شرایط خاص، برای واردات نهاده های دامی در قالب برنامه زمانی مورد نیاز و برپایه ابلاغیه شماره ۹۰۸۲۹ تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ مبحث مصوبه جلسه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش کند.

۳- تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم مرغ با محوریت و برپایه نظر وزارت جهاد کشاورزی در کارگروه تنظیم بازار اتخاذ تصمیم خواهد شد.

۴- سیاست های حوزه صادرات نهاده های کشاورزی، دام و طیور و مرغ و تخم مرغ با محوریت و برپایه نظر وزارت جهاد کشاورزی اتخاذ می شود.»منبع:

1399/11/29
14:18:00
0.0 / 5
1432
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید