اجرای ۳۵ پروژه اقتصاد مقاومتی در قم ۱۴۰۰

اجرای ۳۵ پروژه اقتصاد مقاومتی در قم ۱۴۰۰

به گزارش فوری خرید قم استاندار قم اظهار داشت: ۳۵ پروژه اقتصاد مقاومتی برای سال ۱۴۰۰ در قم پیشبینی شده است.


بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، عنوان کرد: یکی از محورهای مهم، پیشبرد برنامه های استان اقتصاد مقاومتی است و همه دستگاه ها مکلف به اجرای آن هستند.
استاندار قم اضافه کرد: کارکرد و عملکرد دستگاه ها در این نشست بررسی گردید تا سال آینده بتوانیم بر مبنای برنامه ریزی قدم برداریم.
وی خاطرنشان کرد: تلاشهای دکتر نهاوندیان بعنوان معین اقتصاد مقاومتی ایران در پیگیری مصوبات ستاد استانی و همراهی جهت تحقق اهداف بسیار پرارزش است.
سرمست بیان نمود: امروز برنامه های اقتصادی مقاومتی سال ۱۴۰۰ در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تصویب گردید و اولویت هایی را در نظر گرفته ایم که باید عملیاتی شود.
وی تصریح کرد: توجه به توسعه ظرفیت واحدهای تولیدی موفق در استان و ارتقای صنعت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و ایجاد مجموعه های تولیدی و هلدینگ های بزرگ اقتصادی در جهت اشتغال زایی قدم برداشت.
استاندار قم اظهار داشت: توجه به تکمیل زنجیره تولید و ایجاد واحدهای فرآوری هم باید موردتوجه قرار بگیرد و دراین باره سرمایه گذاری شود، همینطور یکی از راهبردهای مهم رفع موانع تولید و تأمین مواد اولیه است.
وی اظهار داشت: احیاء معادن و اکتشاف معادن جدید استان با رویکرد مسائل زیست محیطی از اولویت های مهم اقتصادی می باشد و باید بتوان درزمینهٔ تولید در استان، بستر توسعه صادرات و تجارت را فراهم نمود.
سرمست بیان نمود: تعیین برنامه راهبردی افق های توسعه اقتصادی استان، راهگشای رفع موانع است همینطور توسعه طرح های زیر بنایی و راه و شهرسازی را بعنوان محورهای مهم اقتصاد مقاومتی باید موردتوجه قرارداد.
ایجاد مناطق نمونه گردشگری همچون محورهای توسعه استان است
وی تصریح کرد: ازجمله محورهای توسعه استان توجه به ظرفیت گردشگری سلامت و ایجاد مناطق نمونه گردشگری می باشد، همینطور می توان با طراحی بسته سوغات زائر، ظرفیت های گردشگری قم را به خوبی معرفی نمود.
استاندار قم خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از سرمایه های دولتی و مولدسازی اموال دولتی و استفاده بهینه از دارایی های دستگاههای اجرای از اولویت ها مهم در پویایی بخش اجرایی استان است.
وی اظهار داشت: همینطور توسعه شهرک های صنعتی، توجه به پروژه های آب و فاضلاب، تفکیک آب آشامیدنی و آب مصرفی در فضای سبز و ضرورت اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری کشور ازجمله مسائل مهم در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی است.
منبع:

1399/11/30
18:12:20
0.0 / 5
1517
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید