امیرآبادی با اشاره به مصوبات امروز كمیسیون تلفیق مطرح كرد:

تعامل مجلس و دولت برای گران نشدن كالاهای اساسی در ۱۴۰۰

تعامل مجلس و دولت برای گران نشدن كالاهای اساسی در ۱۴۰۰

به گزارش فوری خرید عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با اشاره به اینکه پیش از این دولت مدعی بود اگر ارز ترجیحی حذف شود کالاهای اساسی گران خواهد شد، اظهار داشت: بنابراین مجلس در تعامل با دولت تصمیم گرفت فعلا این ارز حذف نشود اما در مقابل دولت هم باید به حرف خود یعنی اینکه کالاهای اساسی در ۱۴۰۰ گران نمیشود پایبند باشد و مجلس بطور قطع این مساله را پیگیری خواهد نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران درباره مبحث ارز ۴۲۰۰ تومانی که در مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق حذف شده بود، اظهارکرد: شخص رئیس جمهور و اعضای کابینه به شدت نسبت به این مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق انتقاد کرده و آنرا عامل گرانی می دانستند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه این ارز تابحال نتوانسته به هدف اصلی خود یعنی پیشگیری از گرانی سفره مردم نرسیده است و سبب بروز مفاسدی شده است خاطرنشان کرد: با این وجود مجلس تصمیم گرفت در جهت تعامل با دولت، فعلا ارز ترجیحی را حذف نکند اما در عوض مطابق تاکید و ادعای دولت، کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباید از قیمت مصوب متناسب با نرخ ارز ترجیحی تجاوز کند.
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: حالا که با خواسته دولت موافقت شده، تاکید مجلس این است که دولت باید به حرف خود پایبند باشد و بنابراین در سال ۱۴۰۰ نباید شاهد افزایش قیمت این کالاها باشیم.

امیرآبادی همینطور اظهارکرد: بدین منظور کمیسیون تلفیق تصویب کرد کمیته ای در دولت وظیفه کنترل قیمت این کالاها را برعهده داشته باشد تا اطمینان حاصل نماییم که این ارز به سفره مردم می رسد و معیشت مردم دستخوش گرانی کالاهای اساسی نخواهد شد.
منبع:

1399/11/30
21:26:55
0.0 / 5
1813
تگهای خبر: رئیس جمهور , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید