اوضاع مرزها در كرونای جهش یافته

اوضاع مرزها در كرونای جهش یافته

آن طور که مسئولان گمرک ایران می گویند هم اکنون باتوجه به محدودیت های اعمال شده در جریان شیوع ویروس کرونای جهش یافته، پس از محدودیت تردد مسافر در مرزهای چذابه و شلمچهف ممنوعیت در مرز تمرچین نیز اعمال شده است ولی از لحاظ تبادل کالا اغلب مرزها به روال قبل در حال فعالیت هستند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونای جهش یافته(انگلیسی) بتازگی محدودیت هایی در مرز عراق اعلام و ایران تردد مسافر از مرز چذابه و شلمچه را ممنوع اعلام نمود.

پیگیری آخرین وضعیت مرزها از گمرک ایران با توضیحاتی از طرف سید روح الله لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - به ایسنا همراه بود.

توقف تردد مسافر از مرز تمرچین برای دو هفته

وی اظهار داشت که بتازگی در بخش مسافری مرز چذابه و شلمچه با عراق بسته شده است، همین طور محدودیت مسافری برای مرز تمرچین در پیرانشهر(آذربایجان غربی) اعمال شده که از امروز سوم اسفندماه به مدت دو هفته تردد مسافر از مرزهای تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت متوقف است.

لطیفی در ارتباط با اوضاع تبادل کالا اظهار داشت که به غیر از دوغارون حدودا هیچ یک از مرزها با محدودیت در جابجایی کالا مواجه نمی باشند و روال طبیعی خودرا طی می کنند.

وی اضافه کرد: به دنبال انفحار اخیر در گمرک اسلام قلعه، همچنان ورود کالای جدید به مرز دوغارون ممنوعست و کالاهای متوقف در مرز با اولویت کالاهای فاسدشدنی از طرف گمرک اسلام قلعه افغانستان پذیرش می شود.

سخنگوی گمرک اظهار داشت: در مرز عراق که محدودیت هایی برای جابجایی مسافر اعمال شده تبادل کالا صورت می گیرد اما برخی کالاها مانند سوخت به حالت حمل یک سره بوده ولی بخش دیگر به صورت ترانشیپمنت انجام می شود.

به گفته وی از مرز ماهیرود در خراسان جنوبی نیز باتوجه به محدودیتی که از طرف افغانستان اعمال شده تا حدودی توقف وجود دارد؛ بطوریکه حجم حمل کالا در هر کامیون افغان به ۵۰ تن کاهش داشته و این سبب افزایش تعداد کامیون های حامل کالا و به دنبال آن توقف کامیون ها در ورودی منجر گردیده است.
1399/12/03
23:28:03
0.0 / 5
1441
تگهای خبر: كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید