نرخ مصوب موز

نرخ مصوب موز

به گزارش فوری خرید رئیس اتاق اصناف ایران اعلام نمود که واردکنندگان متقاضی در ازای صادرات سیب، باید موزهای وارداتی را در شبکه های رسمی توزیع صنفی و با رعایت قیمت مصوب هر کیلو ۲۵ هزار تومان به مصرف کننده عرضه کنند.


سعید ممبینی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش بی رویه قیمت موز در سطح بازار و تأثیر قیمت این محصول بر قیمت و وضعیت سایر میوه ها، اظهار نمود: علت افزایش قیمت موز موانعی بود که در واردات موز بوجود آمده بود، اما با پیگیری های انجام شده سامانه ثبت سفارش باز و واردات موز در ازای صادرات سیب امکان پذیر شد.
به قول وی مقرر شد واردکنندگان متقاضی در ازای صادرات سیب، با هدایت و راهبردی اتحادیه های صنفی موزهای وارداتی را در شبکه های رسمی توزیع صنفی و با رعایت قیمت مصوب هر کیلو ۲۵ هزار تومان به مصرف کننده عرضه کنند. به عبارت دیگر واردکنندگان و سایر بخش های زنجیره باید سود مناسب را رعایت کنندتا محصول با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد.
رئیس اتاق اصناف ایران همینطور تصریح کرد که اگر فعالان اقتصادی، این محصول را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب به مصرف کننده عرضه نماید، بازرسان باید تشکیل پرونده داده و پرونده را به سازمان تعزیرات ارسال نمایند. در مقابل، طی هماهنگی های انجام شده، سازمان تعزیرات حکومتی هم تسریع در رسیدگی به این دست از پرونده ها را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در میانه بهمن ماه، قیمت هر کیلو موز وارداتی در خرده فروشی های سطح شهر تهران به ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان رسید. طبق گزارش مرکز آمار از تغییر قیمت کالاهای خوراکی، در دیماه سال جاری قیمت هر کیلو موز در دیماه سال گذشته به صورت متوسط ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان بوده است که در همین ماه امسال به متوسط قیمت ۳۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده و افزایش ۱۴۰.۳ درصدی داشته است.
از اردیبهشت ماه سال جاری واردات موز به علت محدودیت های ارزی به شکلی ممنوع و در ادامه واردات آن مشروط به صادرات سیب شده است. البته به تازگی ستاد تنظیم بازار با واردات موز در مقابل صادرات محصولات کشاورزی ابلاغی از جانب وزارت جهاد کشاورزی موافقت نمود.1399/12/08
12:57:07
0.0 / 5
1882
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فوری خرید