فعالیت 45 درصد شركت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

فعالیت 45 درصد شركت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش فوری خرید دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد: از حدود 6 هزار شرکت دانش بنیان و 1400 شرکت خلاق در کشور، حدود 45 درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مهدی محمدی درباره اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، اظهار داشت: فناوری های دیجیتال همه ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است. بدین سبب همه دستگاه اجرائی باید در زمینه گسترش و بهبود این حوزه کمک کنند تا بتوانیم نقطه ضعف ها را برطرف نماییم.
محمدی همین طور بیان کرد: تمام تلاش خودرا به کار بسته ایم تا از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری تخصصی حمایت نماییم. حمایت های مالی بوسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و پشتیبانی از تحقیقات و تحقیقات دانشگاهی در قالب توسعه فناوری همچون این حمایت ها است.
وی ادامه داد: سعی کردیم آنچه که مورد نیاز توسعه کشور است را بومی سازی نماییم. مجموع این حمایت باعث شده است که ظرفیت نسبتا خوبی در حوزه دانش بنیان خصوصاً در اقتصاد دیجیتال، میکروالکترونیک، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم افزار و کسب و کارهای اینترنتی به وجود آورده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: از حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۴۰۰ شرکت خلاق در کشور، حدود ۴۵ درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، محمدی همین طور اظهار داشت: ما باید ظرفیت های موجود در بخش های خصوصی را به رسمیت بشناسیم و برای آن مانع ایجاد نکنیم. ما هنوز در حوزه حمل و نقل و سلامت مشکل دیجیتالی داریم. درحال حاضر باتوجه به ظرفیتی که در حال شکل گیری است، امید داریم این پروسه با سرعت بیشتری پیش رود.
منبع:

1399/12/16
13:53:00
0.0 / 5
1284
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , خصوصی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید