معاون استاندار لرستان:

مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد كلید خورد

مقدمات ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد كلید خورد

به گزارش فوری خرید لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: در صورت تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرکت پارسیلون سابق به منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد تبدیل خواهد شد.


اسد عبداللهی در حاشیه جلسه بررسی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد که ۱۷ اسفندماه برگزار شد، اظهار نمود: در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۳ منطقه اقتصادی و ۸ منطقه آزاد تجاری در سطح کشور به تصویب رسیده بود که به سبب اختلاف نظر با شورای نگهبان، این مورد برای تصمیم نهایی در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته بود.
وی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد یکی از موارد مطرح شده توسط مجلس شورای اسلامی بود که امروز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرایط ایجاد آن مورد بررسی قرار گرفت.
معاون استاندار لرستان اشاره کرد: شرکت پارسیلون سابق خرم آباد بعنوان محل پیشنهادی استان برای ایجاد منطقه اقتصادی مطرح گردیده است که علاوه بر ۲۰۰ هکتار زمین، سایر زیرساخت ها مانند راه دسترسی، آب، برق و گاز را هم داراست.
عبداللهی افزود: در جلسه امروز خصوصیت های شرکت پارسیلون برای تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی تشریح شد که دکتر رضایی در زمینه بررسی شرایط این شرکت قول مساعد داد.
وی بیان نمود: به منظور فراهم ساختن مقدمات کار مقرر شد استان نسبت به جمع آوری اطلاعات موردنیاز اقدامات لازم را انجام دهد تا در صورت تأیید نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرایط برای ادامه کار فراهم باشد.
معاون استاندار لرستان افزود: بانکهای متولی شرکت پارسیلون سابق در صورت تصویب این طرح در کنار سایر سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ایجاد منطقه اقتصادی خرم آباد مشارکت خواهند کرد که البته با عنایت به نزدیکی محل مورد نظر به شهر خرم آباد شرایط زیست محیطی را هم باید بعنوان یک مبحث مهم لحاظ کنند.
منبع:

1399/12/18
11:21:21
0.0 / 5
1442
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید