رییس صندوق خبر داد

حمایت ۵۰ میلیاردی صندوق نوآوری از طرح های استارت آپی

حمایت ۵۰ میلیاردی صندوق نوآوری از طرح های استارت آپی

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر لزوم عدم مداخله دولت در سرمایه گذاری استارت آپی اظهار داشت: بر این اساس رویدادهای فناورانه دوشنبه های استارت اپی را برگزار کردیم که تابحال نزدیک به ۲۵ استارت آپ به صورت کامل جذب سرمایه کرده اند و ۵۰ میلیارد تومان هم از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا علی وحدت امروز در حاشیه بیستمین رویداد دوشنبه های استارت آپی با رویکرد نانو فناوری در جمع خبرنگاران اضافه کرد: رویداد دوشنبه های استارت آپی به شکلی طراحی شده که شرکتهای تازه متولد شده که محصولات یا خدمات جذابی طراحی نموده اند، اما توانایی مالی کافی یا رشدیافتگی کافی برای دریافت وام را ندارند، در آن شرکت می کنند تا سرمایه گذاری جسورانه روی آنها صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکتهای استارت آپی خاطرنشان کرد: اگر شرکت یا بخش غیردولتی ۲۰ درصد هزینه ها را تأمین کند، صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان بخش دولتی ۸۰ درصد هزینه را تقبل خواهد نمود.
وحدت، عدم مداخله مستقیم و تزریق پول را عامل تحریک کننده برای سرمایه گذاری دانست و اظهار نمود: این اقدام کاری است که دولت ها در تمام کشورهای جهان انجام می دهند؛ چونکه این امر رشدیافته ترین مدل تأمین مالی برای شرکتهای نوپاست که در حال اجرایی شدن در کشور است.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: تابحال ۲۰ رویداد دوشنبه های استارت آپی برگزار شده است و ۱۲۵ استارت آپ تابحال در آن شرکت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه هر رویداد دوشنبه های استارت آپی بر روی مبحث خاصی متمرکز شده است، خاطرنشان کرد: در هر رویداد ۱۰ استارت آپ فعال در آن حوزه شرکت می کنند و نزدیک به ۲۰۰ تا ۳۰۰ سرمایه گذار بخش غیردولتی هم دعوت می شوند، این روند در روزهای کرونا به شکل مجازی انجام می شود.
وی افزود: هر استارت آپی که بتواند ۲۰ درصد سرمایه بخش غیردولتی را جذب نماید، صندوق باقی سرمایه گذاری را هم برای آنها تأمین می کند. تابحال نزدیک به ۲۵ استارت آپ به صورت کامل جذب سرمایه کرده اند و ۵۰ میلیارد تومان هم از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت شده است.
وحدت ابراز امیدواری کرد که فرهنگ این نوع سرمایه گذاری در کشور توسعه پیدا کند و افزود: عاملین مجاز برای سرمایه گذاری بر روی استارت آپ ها، صندوق های پژوهش و فناوری هستند و از یک ماه پیش هم شتاب دهنده ها هم به این عاملین اضافه شده اند.1399/12/18
18:52:17
0.0 / 5
1407
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید