هشدار وزارت صمت به شركت های پخش

در صورت فروش اجباری، تعلیق می شوید

در صورت فروش اجباری، تعلیق می شوید

فوری خرید: مدیرکل دفتر امور خدمات تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود که فروش هرگونه کالا به همراه روغن نباتی از طرف شرکتهای پخش تخلف شمرده می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، صدیف بیک زاده اصرار کرد که این ممنوعیت طی نامه ای به انجمن شرکت های صنعت پخش ایران نیز ارسال و ابلاغ گردیده است.
بگفته وی در صورت احراز تخلف فروش هر کالایی به همراه روغن نباتی، مجوز پخش شرکت مربوطه تعلیق خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور خدمات تجاری وزارت صمت همین طور از شهروندان درخواست نمود تا در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به سامانه ۱۲۴، سازمان حمایت و یا سازمان های صمت استانی گزارش دهند.
اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرد. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ بطوریکه این کالا یا در مغازه ها و فروشگاه های بزرگ نبود یا به هر نفر تنها یک روغن فروخته می شد. بااینکه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از اوایل دی ماه روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود، اما بنظر می رسد این وعده در بخش روغن جامد هنوز عملیاتی نشده است؛ بطوریکه اوایل اسفند فروش روغن جامد با کارت ملی خبرساز شد، اما معاون تجاری داخلی وزارت صمت فروش روغن با کارت ملی را تکذیب نمود و از افزایش ۲۵ درصدی تولید روغن آگاهی داد. با این وجود اواخر اسفند بالاخره قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری به وجود مشکلاتی در بازار روغن جامد اذعان کرد و وعده داد که این مشکلات در فروردین ۱۴۰۰ برطرف شود.
در طول این مدت گزارش هایی هم از فروش الزامی روغن از طرف شرکتها پخش یا از طرف فروشگاه ها به مردم منتشر گردید که برمبنای قانون نظام صنفی تخلف شمرده می شود.
منبع:

1399/12/30
15:00:22
0.0 / 5
2160
تگهای خبر: بازار , خدمات , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید