پیشنهادات توییتری نمایندگان برای تحقق شعار سال

پیشنهادات توییتری نمایندگان برای تحقق شعار سال

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام سال«تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» به ارائه پیشنهاداتی جهت تحقق شعار سال و اجرای منویات ایشان پرداختند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شروع سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در قسمتی از بیاناتشان به ارزیابی میزان تحقق شعار سال ۹۹ یعنی جهش تولید پرداختند و فرمودند: برمبنای گزارشهای گوناگون مردمی و دولتی، جهش تولید تا حدّ قابل قبولی در بخش هایی از کشور تحقق یافت. البته این میزان جهش در حدّ انتظار نیست چونکه با وجود تحقق در کارهای زیربنایی و سازندگی، نتیجه آن در اقتصاد عمومی و معیشت مردم مشهود و محسوس نشد، در صورتیکه انتظار بود جهش تولید گشایشی در زندگی مردم به وجود آورد.
ایشان شعار جهش تولید را یک شعار کاملاً انقلابی خواندند و خاطرنشان کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور همچون در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم سبب اعتماد به نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین کننده امنیت ملی است.
مقام معظم رهبری علت تحقق نیافتن کامل جهش تولید در سال ۹۹ را وجود موانع و همین طور حمایت نشدن تولید در همه بخش ها دانستند و با اشاره به معضل واردات و قاچاق، گفتند: ضعفهای قانونی و واردات رقیب خارجیِ محصولی که در داخل با همت جوانان در حال تولید است، و یا قاچاق آن بوسیله دستهای خیانتکار، مانع تولید است و سبب شکست خوردن آن می شود.
ایشان افزودند: چه دولت فعلی و چه دولت آینده، باید با حمایتهای همه جانبه ی قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که امسال جهش تولید به مدلول واقعی تحقق یابد.
پس از بیانات مقام معظم رهبری، رئیس مجلس شورای اسلامی و برخی از نمایندگان در صفحات شخصی خود در توییتر به ارائه راهکارها و پیشنهاداتی جهت تحقق شعار سال پرداختند.
محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: «‏اهل جمله پردازی نیستم؛ در ایام آغازین سال۱۴۰۰ برای پشتیبانی از تولید، طرح مهم «جهش تولید مسکن» را تصویب می نماییم و حذف موانع قانونی صدور مجوزهای کسب وکار را کلید می زنیم.
در ‎سال تولید تلاش خواهیم کرد «حمایت قانونی»از تولید را بطور عملیاتی در اولویت بدانیم و به مردم گزارش دهیم.»
امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس اشاره کرد: « مدل اجرائی بیانیه گام دوم انقلاب را در اندیشکده بسامد طراحی کردیم؛ این مدل ۲۰ سال طول می کشد تا به تمدن با عظمت و جهانی ایرانی اسلامی برسیم. برنامه اجرائی مانیفست مقام معظم رهبری پس از ۴۰ سالگیِ انقلاب با عنوان «دولت مردم» تهیه شده تا بتوانیم انقلاب سوم را رقم بزنیم.
‏در طرح «دولتِ مردم» برنامه اجرائی ۵ دولت در حال تنظیم است که برنامه نخستین دولت با عنوان «دولت اعتماد» تدوین شده و به زودی در قالب کتاب منتشر خواهد شد.»
علی نیکزاد نایب رئیس دوم مجلس نیز اظهار داشت: «‏باز هم پشتیبانی از تولید محور شعار سال شد. رفاه مردم، پیشرفت کشور و ناامیدی دشمنان از این مسیر می گذرد. جدی دنبال شود دشمن در جنگ اقتصادی مغلوب خواهد شد. همت مردم، جوانان و یک دولت جوان انقلابی را می طلبد.»
زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت که یکی از راه های تحقق شعار سال۱۴۰۰، ‏ استفاده از ظرفیت و توانمندی های نهادهای مردمی و کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان و پشتیبانی و مانع زدایی از سر راه آنها در راه تولید است.
مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم توجه به تولید داخلی اظهار داشت که «تولید، شاه کلید حل مشکلات امروز اقتصاد کشور است. با تحریم یا بدون تحریم اگر سوداهای بزرگی برای ‫ایران قوی در سر داریم، باید از تولید حمایت نماییم. برای پشتیبانی قانونی از تولید، تلاش می نماییم با نظارت قوی تر و انجام برخی اصلاحات مورد نیاز، ظرفیت کامل قوانینی مثل بهبود مستمر فضای کسب وکار و رفع موانع تولید رقابت پذیر را به میدان آوریم.»
علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها نیز توضیح داد: « باز هم پشتیبانی از تولید محور شعار سال شد. رفاه مردم، پیشرفت کشور و ناامیدی دشمنان از این مسیر می گذرد. جدی دنبال شود دشمن در جنگ اقتصادی مغلوب خواهد شد. همت مردم، جوانان و یک دولت جوان انقلابی را می طلبد.»
مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره تجربه کشورهای موفق در مانع زدایی اظهار داشت: «تجربه کشورهای موفق در مانع زدایی (به معنای مجوززدایی) حاکی است: ایجاد وبهره برداری مؤثر از سامانه های دولت الکترونیک ازجمله سامانه های کسب وکار، با اراده قوی رئیس جمهور برای اصلاحات دردولت وازطریق تشکیل نهادهایی با عضویت وزرای مربوط و البته بامشاوره بخش خصوصی انجام شده. بعد از ناکامی های گوناگون در ساماندهی مجوزها درکشور، زمان آن فرا رسیده که رئیس جمهور با استفاده ازاختیارات اش درقانون اساسی وقوانینی که مجلس برای این مهم مصوب کرده، این تکلیف مهم رابه انجام وازاین طریق، باراداری ناشی از پیچیدگی، پُرهزینه بودن و زمان بر بودن پروسه صدورمجوزها راکاهش دهد.»
سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن اصرار کرد که کلید طلایی نجات کشور، اقتصاد مقاومتی است و تحقق این مهم در گرو بهبود وضعیت تولید و اساسا حاصل پشتیبانی از تولید، اشتغالزایی و افزایش قدرت خرید مردم است.
همین طور مجید انصاری عضو کمیسیون اجتماعی اظهار داشت که برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» بر گردیم به فرمان ۸ ماده ای رهبر انقلاب به سران قوا در سال ۱۳۸۰، در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی. اگر دست مفسدان، امتیازطلبان و انحصارطلبان اقتصادی قطع نشود تولیدکننده احساس ناامنی و نومیدی خواهدنمود.
احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این توضیح را داد که سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها مشخصا ادامه مقاوم سازی اقتصاد با پشتیبانی از تولید و برداشتن موانع این امر با مدیران جدید، تازه نفس و باانگیزه خواهد بود. ‏دعا کنید در این راه مجاهدانه تلاش نماییم.
سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی این راهکار را بیان کرد که حمایت و تسهیل مسیر تولید، لازمه رشد و پیشرفت اقتصاد است. اقتصاد و معیشت مردم در مضیقه است و بهبود آن بیش از هر چیزی اولویت دارد. باید همگی هرچه در توان داریم به کار ببندیم تا با شکوفاسازی تولید، مسیر رشد و بالندگی سریعتر اقتصاد را هموار سازیم.
اردشیر مطهری رئیس فراکسیون عدالت و رفع موانع کسب وکار اظهار داشت که «با نامگذاری سال۱۴۰۰ به نام سال "تولید پشتیبانی ها مانع زدایی ها" توسط مقام معظم رهبری، جهت گیری کشور در سال جدید که توجه و پشتیبانی از تولید و توان داخلی برای شکوفایی و به تبع آن افزایش رضایتمندی مردم و اقتدار کشور است، مشخص شد. فراکسیون عدالت و رفع موانع کسب وکار مجلس یازدهم به تدبیر و دستور معظم له لبیک گفته و با انگیزه و همت مضاعف در راه مشخص شده گام برخواهد داشت.»
علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ اظهار داشت که «تحقق تولید پشتیبانی مانع زدایی در سال ۱۴۰۰ نیازمند همدلی مردم برای تغییر ریل مدیریت اجرائی کشور از غربگرایی به درون زایی در انتخابات۱۴۰۰برای رفع مانع بزرگ تولید است؛ تا با پشتیبانی دولت ملت جهت تسهیل و مصرف تولید داخلی، بتوان در راه تحقق ایران قوی گام برداشت.»1400/01/03
13:16:57
5.0 / 5
1476
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تجربه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید