مرغ های كشتارشده در خوزستان، از كجا سر در می آورند؟

مرغ های كشتارشده در خوزستان، از كجا سر در می آورند؟

خوزستان رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت دامی و مرغ اهواز اظهار داشت: گفته شده که در چند روز اخیر ۲۷۰ تن مرغ در استان خوزستان کشتار شده است اما میزان مرغ توزیع شده در اهواز به ۵۰ تن هم نرسیده است و در برخی از جاها هم شاهد بودیم که مرغ توزیع نشد یا کم توزیع شد.سید اصغر حسینی بهارانچی در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت بازار مرغ و گوشت قرمز در تعطیلات نوروز، اظهار نمود: در تعطیلات نوروز، گوشت قرمز و مرغ کم و بیش در بازار وجود داشت و کمبودی در این خصوص مشاهده نشد.

وی اظهار داشت: در جلسه تنظیم بازار که با استاندار خوزستان داشتیم، مقرر شد که در روزهای تعطیل یکی از کشتارگاه ها به صورت نوبتی باز باشد ولی ما اجرایی شدن این مصوبه را مشاهده نکردیم و اگر هم کشتارگاهی باز بوده، مرغ های کشتارشده را به مغازه های در رابطه با خودشان تحویل داده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت دامی، مرغ و تخم مرغ اهواز ضمن اشاره به اینکه عرضه مرغ های منجمد تأثیر بسزایی در کنترل بازار داشتند، اضافه کرد: مرغ های منجمد تا حدودی کمبود مرغ را در بازار جبران کردند اما افرادی که مرغ تازه می خواستند، تا حدودی در تهیه آن با مشکل مواجه بودند.

حسینی بهارانچی با اشاره به اینکه قیمت گوشت قرمز و مرغ در تعطیلات نوروز افزایش نیافته است، خاطرنشان کرد: هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۱۳۰ هزار تومان است. هر کیلوگرم مرغ منجمد هم به قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروشنده عرضه شده است و فروشنده هم آنرا به قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به مصرف کننده تحویل داده است.

وی اضافه کرد: قیمت مرغ کشتار روز کماکان از قیمت مصوب بیشتر است؛ قیمت اعلام شده برای هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده ۲۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت دامی، مرغ و تخم مرغ اهواز اظهار داشت: گفته شده که در چند روز اخیر ۲۷۰ تن مرغ در استان خوزستان کشتار شده است اما میزان مرغ توزیع شده در اهواز به ۵۰ تن هم نرسیده است و در برخی از جاها هم شاهد بودیم که مرغ توزیع نشد یا کم توزیع شد.

وی بیان نمود: این قضیه برای من جای سوال دارد؛ اگر مرغ نداریم اعلام گردد که نیست و اگر هم هست که سازمان جهاد کشاورزی می گوید هست، قیمتی مناسب برای آن مصوب شود تا شاهد این موضوعات در بازار نباشیم.

حسینی بهارانچی ضمن اشاره به قطعه بندی کردن مرغ و عرضه قطعه های جداگانه به مشتری در بازار اظهار داشت: خیلی از فروشندگان مرغ مجبور شده اند که دست به خلاف و قطعه کردن مرغ بزنند چونکه یک هزار تومان سود در ازای فروش یک کیلوگرم مرغ واقعا ارزشی ندارد و حتی پول خرید کیسه پلاستیک شان هم در نمی آید.

وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده برای کنترل بازار مرغ مانند نوش دارو پس از مرگ سهراب بوده است در حالیکه باید کشتارگاه ها و رانندگان حمل کننده مرغ کشتارشده رصد شوند تا مقصد و بازار مرغ کنترل شود.
1400/01/07
15:49:34
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فوری خرید