معاون استاندار:

۶۹ واحد تولیدی و صنعتی لرستان در تملك بانك ها هستند

۶۹ واحد تولیدی و صنعتی لرستان در تملك بانك ها هستند

به گزارش فوری خرید لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات روستایی این استان پارسال جذب شد تا از واحدهای کوچک روستایی برای توسعه اقتصادی حمایت شود.


اسد عبدالهی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که امروز یازدهم فروردین ماه در اتاق لرستان برگزار شد، اظهار نمود: صنایع و واحدهای اقتصادی لرستان به سه دسته تقسیم می شوند که برخی در زمان سیل، کرونا و تحریم خسارت دیدند، برخی دیگر ضرر نکردند و توسعه یافتند و خیلی از صنایع و واحدها شرایط بینابین داشتند.
وی خاطرنشان کرد: سال قبل سال بسیار سختی برای واحدهای تولیدی بود اما اقدامات خوبی در لرستان رخ داد به نحوی که مینی پالایشگاه پلدختر توسط بخش خصوصی راه اندازی شد و نیروگاه خرم آباد با چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
معاون استاندار لرستان تصریح کرد: استان ظرفیت بالایی در بخش گیاهان دارویی دارد و همینطور آبیاری نوین در اراضی کشاورزی توسعه یافته و تنها سال گذشته در منطقه الشتر سه هزار هکتار آبیاری نوین صورت گرفت.
عبدالهی با اشاره به اینکه لرستان در بخش دامپروری توسعه یافته است افزود: گاوداری ۲۰۰۰ رأسی خرم آباد راه اندازی شد و فاز اول گاوداری ۶۰۰۰ دلفان اواخر فروردین ماه جاری با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: ۶ کارخانه بزرگ داروسازی در لرستان وجود دارد و این استان یکی از قطب های خوب داروسازی کشور به حساب می آید.
معاون استاندار لرستان بیان نمود: کاتالیست پتروشیمی خرم آباد که خوراک پتروشیمی های کشور است، حالا در حد تأمین پتروشیمی خرم آباد است و این واحد را از واردات بی نیاز کرده است اما باید حمایت شود و گسترش یابد.
عبدالهی افزود: امیدواریم مشکلات عظیم خودرو، سیمان خرم آباد، فولاد ازنا و سامان کاشی بروجرد در ۶ ماهه نخست سال جاری برطرف شود.
وی اظهار نمود: ۶۹ واحد تولیدی و صنعتی استان با ظرفیت ۵۰ درصد فعال و در تملک بانک هستند که تعدادی به مزایده گذاشته شده و خریداری ندارند اما بانکهای دولتی و خصوصی در این راستا همکاری لازم را دارند و اخیرا هیچ واحدی توسط بانک ها تملک نشده است.
منبع:

1400/01/12
15:42:51
5.0 / 5
1441
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید