ایجاد طرح روی موكت و روسری با نانو جوهرهای ایرانی

ایجاد طرح روی موكت و روسری با نانو جوهرهای ایرانی

فوری خرید: تعدادی از محققان یکی از شرکت های فناور جوهرهای نانویی را معرفی کردند که هم اکنون از این محصول برای ایجاد طرح روی موکت های دو شرکت استفاده می شود و بگفته آنها این شرکت در حال مذاکره برای کاربردی شدن این نانو جوهرها در چاپ طرح روی روسری هستند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سید محمد موسوی فرد، عضو هیئت مدیره یکی از شرکت های فناور از تولید صنعتی جوهر تصعیدی چاپگر جوهرافشان حاوی ذرات نانومتری و کاربردی شدن این محصول در صنعت نساجی داخل کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این محصول هم اکنون با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم در ماه تولیدشده و به فروش می رسد، ولی با ماشین آلاتی که خریداری شده و تا دو ماه آتی وارد کارخانه می شود، ظرفیت تولید ما دو برابر خواهد شد.
وی افزود: این جوهر از دو بخش اصلی حلال و ماده رنگ زا تشکیل شده است که حلال آن آب بوده که این مساله باعث شده تا این رنگ زیست سازگار باشد و ماهیت نانویی این محصول نیز در بخش مواد رنگ زا است. این نانوجوهر در چاپگرها و پلاترهای بزرگ صنعتی نیز قابل استفاده بوده و عملکرد آن به شکلی است که می توان این جوهر را روی کاغذ و همین طور بصورت مستقیم روی محصول موردنظر چاپ کرد.
موسوی فرد با اعلان اینکه نانوجوهر تصعیدی در حوزه های مختلف کاربرد دارد، اظهار نمود: هم اکنون روی صنعت منسوجات متمرکز شده ایم و این نانوجوهرها به دو شرکت تولیدکننده موکت عرضه شده و این دو شرکت از نانوجوهرهای تولیدی این شرکت در تولید موکت استفاده می نمایند. از آنجایی که این نانوجوهرها داخل بافت موکت نفوذ می کنند، طرح های به وجود آمده با این نانوجوهرها دوام بسیار زیادی داشته و تا سالیان طولانی طرح روی موکت باقی می ماند.
بگفته وی جوهرهای معمولی روی سطح موکت قرار می گیرند که به مرور از سطح جدا شده و طرح از روی موکت پاک می شود.
این محقق حوزه نانو اظهار نمود: با چند شرکت تولیدکننده دیگر موکت نیز در حال مذاکره هستیم تا از این جوهرها در محصولات آنها نیز استفاده گردد. همین طور چند شرکت تولید کننده روسری نیز به دنبال استفاده از این نانوجوهرها هستند که در فاز مذاکره با آنها قرار داریم و امیدواریم به زودی با این شرکتها به توافق برسیم.
به نقل از ستاد نانو، عضو هیئت مدیره این شرکت فناور درباره بازار صادراتی این نانوجوهرها اظهار داشت: فعلا نیاز زیادی در بازار داخل وجود دارد و به دنبال تامین آن هستیم. به محض افزایش ظرفیت تولید می توانیم وارد بازار صادراتی نیز شویم. از آنجایی که کیفیت محصولات ما از نانوجوهرهای چینی بسیار بهتر است و در منطقه نیز تولیدکننده ای برای این نانوجوهرها نداریم، بازار منطقه برای این محصول مهیا است و امیدواریم بتوانیم به سرعت وارد این بازارها شویم.
منبع:

1400/01/16
11:27:54
5.0 / 5
1366
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , صادراتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فوری خرید