شایعات جدید درباره تولید تلویزیون های سامسونگ

شایعات جدید درباره تولید تلویزیون های سامسونگ

به گزارش فوری خرید بر اساس گزارش رسانه های کره ای، شرکت سامسونگ امکان دارد تولید تلویزیون های OLED با استفاده از پنلهای ساخت شرکت ال جی را آغاز کند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، گفته می شود این دو شرکت کره ای توافق مشروطی را امضا کرده اند که تحت آن سامسونگ حداکثر یک میلیون پنل OLED در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ و حداکثر چهار میلیون پنل در سال ۲۰۲۲ از رقیبش خریداری خواهد نمود.

در این بین، ال جی برای تلویزیون های گرانتر خود به استفاده از OLED متعهد شده است و همینطور پنلهای OLED را برای سونی و تولیدکنندگان دیگر تأمین خواهد نمود. اگر چنین خبری حقیقت داشته باشد و سامسونگ چنین تلویزیون های OLED را تولید نماید، به منزله یک تغییر قابل توجه در این صنعت خواهد بود.

با توجه به تغییراتی که در کسب و کل پنل صفحه تخت روی داده است، این شایعات منطقی به نظر می رسند. خبرگزاری یونهاپ اخیرا گزارش کرده بود که ال جی و سامسونگ توجهشان را از تلویزیون های LCD به تلویزیون های OLED معطوف کرده اند. تأمین LCD با تقاضای شرکتهای چینی نظیر BOE، CSOT و HKC در جریان است که هم اکنون سه شرکت برتر در حوزه تولید پنل هستند.

طبق گزارش ترندفورس، در همین راستا شرکت "ال جی دیسپلی" می خواهد ظرفیت تولید پنل OLED سودآور را با هدف سیطره بر بازار OLED افزایش دهد. از ۲۵ میلیون پنلی که سال قبل فروخت، هشت میلیون OLED بودند ازاین رو افزایش تولید برای تأمین سفارشهای سامسونگ منطقی به نظر می آید.

در این بین، سامسونگ هم به فناوری هیبریدی جدید QD-OLED متمرکز شده و اولین دستگاههای تلویزیون با این فناوری در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ وارد بازار می شوند. با این وجود سامسونگ با مشکلات بازدهی تولید روبرو شده که امکان دارد این شرکت را ناچار کند از ال جی OLED خریداری کند.

بر اساس گزارش انگجت، سامسونگ و ال جی پیش از این با یکدیگر همکاری کرده اند و سامسونگ اعلام نموده بود سرگرم مذاکره با ال جی برای تأمین پنلهای صفحه نمایش LCD است. باآنکه چنین قراردادی میان دو شرکت منطقی به نظر می آید اما هیچ کدام این شایعه را تایید نکرده اند.

منبع:

1400/01/22
13:21:50
5.0 / 5
1335
تگهای خبر: بازار , خرید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید