در پی تعطیلی ۱۰ روزه كرونایی:

باز هم قیمت خودرو در بازار به دست دارندگان خودرو و سایت ها افتاد

باز هم قیمت خودرو در بازار به دست دارندگان خودرو و سایت ها افتاد

باتوجه به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و تصمیم گیری برای تعطیلی 10 روزه سراسری در سطح کشور که از روز گذشته (شنبه) شروع شده است، بعد از شروع کارهای رسمی بازار خودرو، مجدد این صنف هم همچون سایر مشاغل تعطیل شده و مانند ایام تعطیلات نوروز، دارندگان و صاحبان خودرو با قیمت های دلخواه، خودرو خودرا آگهی می کنند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، همانطور که در روزهای دو هفته ای تعطیلات نوروز، دارندگان خودرو باتوجه به تعطیلی نمایشگاه های فروش خودرو و مراکز رسمی، تعیین کننده قیمت برای خودرو های در اختیار خود شده بودند؛ حالا نیز باتوجه به محدودیت های در نظر گرفته شده و تعطیلی خیلی از مشاغل غیرضرور که بازار رسمی خودرو هم همچون آن هاست، قیمت رسمی در بازار خودرو قابل ارائه نیست.
اما بررسی سایت های خرید و فروش نشان میدهد که نسبت به هفته گذشته در پی اظهارات رئیس شورای رقابت در خصوص تصمیم گیری بر افزایش قیمت خودرو ها برای سه ماهه اول امسال، بازار بعد از چندین ماه تکان خورد و کمی افزایشی شد؛ حالا نیز به نسبت هفته گذشته به جهت اینکه قیمت ها به دست خود مشتریان (خریدار و فروشنده) افتاده است، انتظار می رود که کمی بالاتر باشد. اما آنچه که مشهود است، قیمت ها در همان محدوده و کانال قیمت های رسمی اعلام شده توسط اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در هفته گذشته با نوسان افزایشی و گاها کاهشی، آگهی شد.
بر طبق بررسی آگهی های ثبت شده در چند سایت خرید و فروش خودرو، در گروه محصولات پرتیراژ و پرتقاضا گروه صنعتی ایران خودرو، سمند LX در محدوده ۱۹۳ تا ۱۹۵ میلیون تومان، سمند سورن بین ۲۳۰ تا ۲۳۹ میلیون تومان، دنا در کانال ۲۷۰ میلیون تومان، دناپلاس درخلال ۲۹۸ تا ۳۱۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ GLX بنزینی حدود ۱۸۷ تا ۱۹۱ میلیون تومان، پژو پارس از ۲۳۳ تا ۲۴۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ درخلال ۱۹۷ تا ۲۱۰ میلیون تومان و تیپ ۵ آن حدود ۲۵۸ تا ۲۶۳ میلیون تومان، رانا ۲۰۵ تا ۲۰۹ میلیون تومان و راناپلاس در کانال ۲۲۰ میلیون تومان برای فروش قیمت گذاری شده اند.
همین طور در محصولات گروه سایپا نیز، پراید ۱۱۱ حدود ۱۳۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ حدود ۱۱۶ تا ۱۸۸ میلیون تومان، تیبا از ۱۲۳ تا ۱۳۱ میلیون تومان، تیبا ۲ از ۱۳۶ تا ۱۴۲ میلیون تومان، سلینا در کانال ۱۴۰ میلیون تومان و کوییک حدود ۱۴۲ تا ۱۴۹ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.
لازم به تاکید مجدد است که این قیمت ها طی بررسی آگهی های متفاوت فروش ثبت شده در سایت های مختلف بوده و قیمت رسمی بازار اعلام شده توسط اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، به جهت تعطیلی واحدها، نیست.1400/01/23
10:39:09
5.0 / 5
1312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید