ممنوعیت قطعه بندی مرغ برای شركت های مجوزدار برداشته شد

ممنوعیت قطعه بندی مرغ برای شركت های مجوزدار برداشته شد

معاون توسعه تجاری وزارت جهاد کشاورزی از رفع ممنوعیت قطعه بندی مرغ برای شرکت های دارای مجوز که کار اصلی آنها قطعه بندی مرغ است، آگاهی داد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا مدتی پیش بر طبق بند ۲ مصوبات اولین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده یا عرضه مرغ قطعه شده با طعم های مختلف توسط واحدهای صنفی صادر شد. البته قبل تر یعنی در اسفندماه سال ۱۳۹۹ نیز سازمان دامپزشکی و ستاد تنظیم بازار این اقدام را ممنوع کردند تا جلوی گرانفروشی در بازار مرغ گرفته شود و بازار به ثبات برسد.

اگرچه همچنان ممنوعیت قطعه بندی کردن مرغ برای واحدهای صنفی در سطح شهر برقرار است اما روز گذشته امید گیلانپور - معاون توسعه تجاری وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ اعلام نمود بر طبق یکی از مصوبات جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قرار براین شده به شرکت های دارای مجوز که کار اصلی آنها قطعه بندی مرغ است اجازه قطعه بندی داده شود و قرار شد مرغ آماده مصرف با قیمت های مصوب در اختیار این شرکتها قرار گیرد تا نگرانی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود نداشته باشند و در این خصوص سازمان پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده نیز قیمت های پیشنهادی خودرا ارائه کرد.

گیلانپور با اشاره به اینکه بر طبق مصوبه قرارگاه، مرغ قطعه بندی شده هم در مقادیر مصوب شده عرضه خواهد شد، بیان کرد که در چند ماه گذشته با مشکل عدم وجود مرغ گرم با قیمت مصوب در بازار مواجه بودیم و واحدهای قطعه بندی مدعی بودند که مرغ را با قیمت بالا خریداری نموده اند و بنا بر این با قیمت بالا عرضه می کنند. اما هم اکنون که قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده ۲۴هزار و ۹۰۰ تومان است در جلسه قرارگاه مصوب شد که متناسب با این قیمت، بتوانند مرغ دریافت نمایند و افزایش قیمت مرغ قطعه بندی شده برمبنای این قیمت باشد.1400/01/26
11:10:08
5.0 / 5
1415
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید