مقام مسئول سازمان بورس خبر داد؛

۲ هزار نفر متقاضی عضویت در هیئت مدیره شركتهای استانی سهام عدالت

۲ هزار نفر متقاضی عضویت در هیئت مدیره شركتهای استانی سهام عدالت

به گزارش فوری خرید مهلت ثبت نام کاندیداتوری هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری سهام عدالت، شنبه به پایان رسید و به قول مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس بیشتر از دو هزار نفر برای این منظور متقاضی شده اند.به گزارش فوری خرید به نقل از بازار سرمایه، بعد از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه سال گذشته، مشمولان این سهام بین انتخاب روش مستقیم و روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود حق انتخاب داشتند و از میان ۴۹ میلیون نفر سهام دارد، ۳۰ میلیون نفر روش مستقیم را برگزیده و سهام دار شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت شدند.
شرکت هایی که حالا ارزش دارایی آنها که درواقع همان سرمایه مشمولان است، بین سه تا بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و افزایش یا کاهش این دارایی به عملکرد اعضای هیئت مدیره آنها وابسته است. اعضایی که مقرر است اواخر اردیبهشت و اوایل خردادماه توسط مشمولان انتخاب شوند.
در این راستا، سازمان بورس و اوراق بهادار از همه افرادی که متقاضی کاندیدا شدن برای اعضای هیئت مدیره شرکت ها هستند دعوت کرده بود تا نسبت به ثبت نام و بارگزاری مدارک خود در سامانه ستان اقدام نمایند و این افراد تا شنبه هفته جاری مهلت داشتند اطلاعات خویش را در سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir ثبت کنند.
در این راستا، میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، از ثبت نام بیشتر از دو هزار نفر برای کاندیداتوری اعضای هیأت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اطلاع داد و اضافه کرد: تعداد متقاضیان در همه استان ها به حد نصب رسیده است و روند بررسی صلاحیت این افراد ادامه دارد.
وی افزود: تعداد متقاضیان زیاد است و باید صلاحیت عمومی و حرفه ای و تخصصی آنها بررسی شود. صلاحیت عمومی توسط بخش حراست سازمان بورس و صلاحیت حرفه ای و تخصصی توسط بخش نظارت بر نهادهای مالی بررسی می شود.
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به برگزاری اولین مجمع شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در ۱۸ اردیبهشت ماه، اظهار داشت: اسامی افرادی که در هر استان تأیید صلاحیت شده اند، از چند روز پیش از برگزاری مجمع آن استان در اختیار مدیران کل اقتصاد و دارایی استان قرار می گیرد و آنها به مردم اعلام می کنند. همینطور اطلاعات افراد تأیید صلاحیت شده در سامانه «دیما» قرار خواهد گرفت تا مشمولان بتوانند از سوابق این افراد آگاه شوند.

1400/02/02
13:06:29
5.0 / 5
1344
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید