فراخوانی برای توسعه یك سامانه با كاربرد در سنگ های مخازن هیدروكربوری

فراخوانی برای توسعه یك سامانه با كاربرد در سنگ های مخازن هیدروكربوری

به گزارش فوری خرید فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه سامانه اندازه گیری سرعت امواج الاستیک در سنگ های مخازن هیدروکربوری» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای عرضه چاره مذکور باید تا ۲۰ اردیبهشت ماه سالجاری پروپوزال خویش را از راه سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکتهای دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکتهای دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکت ها را شناسایی می کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در چارچوب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد نمود. این مبلغ به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.

تخمین دقیق ظرفیت مخازن هیدروکربوری مستلزم اندازه گیری دقیق میزان تخلخل و تراوایی سنگ های این مخازن است که به واسطه سرعت عبور امواج الاستیک از نمونه های سنگ مخزن تعیین می شود. هدف اصلی انجام این پروژه توسعه سامانه ای است که بتواند سرعت امواج الاستیک S و P را در نمونه سنگ های مخازن هیدروکربوری، در شرایط شبیه سازی شده مخزن و شرایط اتمسفریک اندازه گیری نماید.

انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری چشمه تولید امواج ارتعاشی، ترنسدیوسر دریافت کننده امواج و نرم افزار رابط کاربری دستگاه را طراحی و پیاده سازی کند.

در فاز دوم این پروژه، سیلندر تولید فشار و جکت مجهز به المنت های حرارتی، برای شبیه سازی شرایط فشاری و دمای درون مخزن، توسط تیم مجری توسعه داده شود.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقمندان می توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سالجاری پروپوزال خویش را در چارچوب فایل WORD از راه سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.1400/02/04
21:13:00
5.0 / 5
1247
تگهای خبر: سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید