فراخوانی برای رفع یك نیاز فناورانه شركتهای تولیدكننده فولاد

فراخوانی برای رفع یك نیاز فناورانه شركتهای تولیدكننده فولاد

به گزارش فوری خرید فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «بهینه سازی جرم کوبیدنی سیلیسی مصرفی در کوره های القایی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای عرضه چاره مذکور باید تا ۲۱ اردیبهشت ماه سالجاری پروپوزال خویش را از راه سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تقویت توان توسعه فناوری شرکتهای دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکتهای دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکت ها را شناسایی می کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در چارچوب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهد نمود. این مبلغ به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.

بیشتر از ۹۵ درصد از شرکتهای تولیدکننده فولاد کشور که به کوره های القایی مجهز هستند، تمایل دارند از جرم کوبیدنی سیلیسی در جدار داخلی کوره های خود استفاده کنند. عمر جرم کوبیدنی سیلیسی کوتاه بوده و پس از حدودا ۲۰ مرتبه عملیات ذوب باید تعویض شود. هدف اصلی این پروژه بهینه سازی جرم کوبیدنی سیلیسی به میزان حداقل ۱۰ درصد است.

انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری با استفاده از روش های شیمیایی و افزودن ترکیبات شیمیایی جدید به فرمولاسیون پایه جرم کوبیدنی سیلیسی، عمر مفید آنرا افزایش دهد.

در فاز دوم این پروژه تیم مجری با استفاده از روش های فیزیکی و بهینه سازی شیوه بارگذاری جرم کوبیدنی سیلیسی در کوره، عملکرد و عمر آنرا ارتقاء دهد.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقمندان می توانند تا ۲۱ اردیبهشت ماه سالجاری پروپوزال خویش را در چارچوب فایل WORD از راه سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.1400/02/05
21:11:01
5.0 / 5
1338
تگهای خبر: سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
فوری خرید