در گزارش فوری خرید اعلام شد؛

سرنوشت نامعلوم 8 9میلیون قطعه جوجه

سرنوشت نامعلوم 8 9میلیون قطعه جوجه

به گزارش فوری خرید نایب رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: اطلاعاتی در دست داریم که خیلی از جوجه ها به شکل کولبری و استفاده از چارپایان از مرزهای کشور منتقل می شود.حبیب اسدالله نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: میزان جوجه ریزی را در فروردین ماه ۱۲۳ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۳۶ قطعه بوده که از این مقدار ۱۱۲ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۱۹۵ قطعه آن جوجه ریزی با مجوز بوده است.
وی با اعلان اینکه میزان جوجه ریزی بدون مجوز قابل رهگیری یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۹۱ قطعه بوده است، اظهار داشت: این واحدها مجوز دارند اما بیش از رقمی که در مجوزشان آمده، جوجه ریزی کرده اند.
اسدالله نژاد افزود: همین طور ۸ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۹۵۰ قطعه جوجه ریزی نیز بدون مجوز و غیرقابل رهگیری بوده و در واحدهای مرغ مادر آمار مشخص وجود دارد که نشان میدهد این میزان جوجه خارج شده و اگر به مراکز تولید رفته باشد باید وارد بازار شود اما خبری از عرضه این اقلام به بازار نیست.
وی با اعلان اینکه با این شرایط نمی توان پیگیری کرد که این حدود ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه جوجه کجا رفته است، افزود: اطلاعاتی در دست داریم که خیلی از جوجه ها به شکل کولبری و با بهره گیری از چارپایان از مرزهای کشور خارج می شود.
حجم زیادی جوجه از کشور قاچاق می شود و قصور دستگاه های مسئول محرز است
اسدالله نژاد افزود: با این شرایط، معتقدیم که حجم زیادی از جوجه ها از این طریق به خارج از کشور قاچاق می شود.
وی در مورد اظهارات سخنگوی ستاد مبارز با قاچاق کالا و ارز درباب کشفیات اندک جوجه قاچاق در مرزها اظهار داشت: ما در مورد جوجه های قاچاق کشف شده صحبت نمی نماییم صحبت ما جوجه هایی است که دور از چشم این ستاد و عملکرد ضعیف نظارتی وزارتخانه های جهاد و صمت از کشور خارج شده اند.
وی با ذکر این توضیح که شرایط کمبود تولید جوجه از ۶ ماه قبل قابل پیش بینی بود و صدور مجوز واردات جوجه با ارز ۴۲۰۰ تومانی و ایجاد رانتی عظیم در این خصوص قابل دفاع نیست، اظهار داشت: علاج واقعه را باید پیش از وقوع کرد و قصور دستگاه های مسئول نسبت به امنیت غذایی و تامین نیاز پروتئینی راهبردی کشور محرز و واضح است.
منبع:

1400/02/08
22:43:45
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: بازار , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید