توزیع ماهانه ۲۹ هزار تن روغن در تهران بعلاوه قیمت

توزیع ماهانه ۲۹ هزار تن روغن در تهران بعلاوه قیمت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام نمود که برمبنای مصوبات ستاد تنظیم بازار ماهانه حدود 29 هزار تن انواع روغن مصرف خانوار و صنف و صنعت در تهران توزیع می شود.


یدالله صادقی در گفت و گو با ایسنا، درباره مسائل مطرح شده در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار استان تهران اظهار نمود: بر طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار، ماهانه ۱۲۰ هزار تن روغن مصرف خانوار در کشور تولید و توزیع می شود که سهم استان تهران ۱۹ هزار تن است.
بگفته وی در فروردین ماه سال جاری حدود ۲۹ هزار تن انواع روغن مصرف خانوار و صنف و صنعت توزیع شده است و همین مقدار نیز برای اردیبهشت ماه عرضه خواهد شد.
رئیس سازمان صمت استان تهران همین طور اصرار کرد که روغن مصرف خانوار با قیمت های مصوب بوسیله سازمان میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و صنوف عمده و خرده فروشی عرضه می شود.
بر اساس اعلام سامانه ۱۲۴ قیمت مصوب هر بطری روغن مایع سرخ کردنی ۸۱۰ گرمی ۹۶۵۰ تومان، روغن مایع آفتابگردان ۹۹۰۰ تومان، روغن نیمه جامد ۴.۵ کیلویی ۵۱ هزار تومان و روغن نباتی ۱۶ کیلویی ۱۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی با اشاره به فعالیت پنج کارخانه بزرگ تولید روغن در استان تهران، اشاره کرد: این پنج کارخانه علاوه برتامین قسمتی از نیازهای کشور، عرضه روغن مورد نیاز استان را برعهده دارند. روند تولید این واحدها درحال حاضر مطلوب است و برای استمرار تولید و تنظیم بازار نیازمند تدارک و پشتیبانی درزمینه تامین مکفی مواد اولیه، وسائل و ملزومات بسته بندی نظیر ورق و مواد پتروشیمی و اصلاح قیمت محصولات تولیدی هستند.
این مقام مسوول در آخر از کاهش قیمت میوه وصیفی، موز وتخم مرغ و روغن خانوار و افزایش قیمت مصنوعات فولادی، خرمای مضافتی و جوجه یک روزه آگاهی داد.
بر اساس تصمیمات قبلی ستاد تنظیم بازار، کارخانه های تولیدی امسال باید نسبت به تولید ماهانه ۱۸۰ هزار تن روغن که ۱۲۰ هزار تن در بخش های خانوار، ۲۵ هزار تن در بخش صنف و ۳۵ هزار تن در بخش صنعت خواهد بود، اقدام نمایند.
گفتنی است که سال قبل بازار روغن بارها با تلاطم، کمبود و افزایش قیمت مواجه شد؛ تا جایی که حتی با تشکیل صف های طولانی و حواشی دیگر همچون دریافت کارت ملی برای ارائه روغن در بعضی فروشگاه ها مواجه گردید و شواهد حاکی از این است که تامین بازار روغن جامد همچنان با مشکلاتی مواجه می باشد. در این میان در روزهای آخر سال قبل قیمت روغن مایع و جامد بین ۸۰ تا ۱۴۶ درصد نسبت به قبل افزایش داشته است. در این دوره میزان واردات روغن و مواد اولیه آن بیش از سه میلیون تن بوده و تا اواسط فروردین بیش از ۳۴۰ هزار تن روغن خام و بیش از ۳۵۵ هزار تن دانه های روغنی در گمرک و بنادر دپو شده است.
همچنین در فروردین ماه بالاترین افزایش قیمت نسبت به پارینه به گروه «روغن و چربی ها» با ۱۰۹.۳ درصد اختصاص دارد. این در حالیست که دانه روغنی همچون پنج قلم دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی است که برای سال جاری هم پرداخت نرخ ارز ترجیحی به آن ادامه خواهد داشت.1400/02/10
13:24:15
5.0 / 5
1716
تگهای خبر: بازار , فروش , فروشگاه , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید