عضو انجمن واردكنندگان لوازم خانگی مطرح كرد

وجود برخی قوانین دست و پا گیر برای برخورد با قاچاق

وجود برخی قوانین دست و پا گیر برای برخورد با قاچاق

به گزارش فوری خرید عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی اظهار نمود: متاسفانه برخی قوانین دست و پای نیروی انتظامی را گرفته است، چونکه از لحاظ قانونی نمی توانند با کوله برها و قاچاق ته لنجی برخورد کنند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حمیدرضا منصفی - عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی - در برنامه رادیو گفتگو با مبحث قاچاق لوازم خانگی با تصریح بر اینکه نیروی انتظامی و مرزبانان در تمام مرزهای کشور برای مقابله با قاچاق هوشیارانه عمل می کنند، اظهار داشت: به دلیل امتیازاتی که به پیله وری و کوله وری و همینطور ته لنجی های مرزنشین در نظر گرفته شده است مورد سو استفاده قرار می گیرند و در نتیجه شاهد ورود حجم زیادی کالای قاچاق هستیم.

وی ادامه داد: لنجی که برای ملوانی مجوز گرفته است به اندازه یک تریلی کالای لوازم خانگی قاچاق بار می زند و بندر گناوه تخلیه می کند. در غرب کشور هم به صورت کوله وری و خرده کالای قاچاق وارد کشور می شود.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی از دست تنها بودن نیروی انتظامی گفت و اظهار نمود: متاسفانه حتی برخی قوانین هم جلوی دست و پای نیروی انتظامی را گرفته است چونکه از لحاظ قانونی نمی توانند با کوله برها و قاچاق ته لنجی برخورد کنند، در حالیکه این افراد از امتیازاتی که قانون به آنها داده است سوء بهره برده و کالای قاچاق به شکل انبوه وارد می کنند.
همینطور اکبر پازوکی - رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی - با اشاره به اینکه فروش کالای قاچاق در واحدهای صنفی رسمی مجوز دار در حوزه لوازم خانگی صورت نمی گیرد، اظهار داشت: مبارزه یکباره و در کوتاه مدت با قاچاق امکان پذیر نیست. بعنوان نمونه برخی اعلام نمودند که ممنوعیت واردات لوازم خانگی سبب قاچاق می شود در حالیکه تا قبل از آن که این محصولات ممنوع نبودند هم قاچاق آنها صورت می گرفت.

ضرورت فرهنگ سازی جهت استفاده از کالاهای داخلی برای استقبال از لوازم خانگی داخلی

وی درباره راه های پیشگیری از قاچاق لوازم خانگی توضیح داد و اظهار نمود: سال ۱۳۹۶ سامانه جامع تجارت افتتاح شد. یکی از ابزارهایی که برای پیشگیری از کالای قاچاق می توانستیم از آن استفاده نماییم همین سامانه بود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

ریاست اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی بیان نمود: سوال اساسی این است که چگونه یک یخچال که طول آن دو متر و عرض آن بیشتر از یک متر است چند هزار کیلومتر از مرز به سمت شهرهای دیگر قاچاق می شود اما کسی متوجه آن نمی گردد. اساسا اتحادیه لوازم خانگی نمی تواند به این سؤال پاسخ دهد.

وی در حوزه فروش لوازم خانگی مسئولیت مقابله با قاچاق را پذیرفت و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۶ تابحال حداقل ۵۰ درصد واردات کالای قاچاق در حوزه لوازم خانگی کاهش یافته است و از طرفی تولیدات لوازم خانگی افزایش داشته است، اما متاسفانه چون پیش از آن فرهنگ سازی جهت استفاده از کالاهای داخلی نکرده ایم متاسفانه استقبال از لوازم خانگی داخلی چشم گیر نبوده است.


راه اندازی مجدد کارخانه ارج
وی ضمن اشاره به راه اندازی مجدد کارخانه ارج تصریح کرد: این کارخانه برای آنکه بتواند بازار خویش را پیدا کند نباید مجدداً همان کالاهای قدیمی را استفاده نماید، بلکه باید به سمت فناوری و تولید فناورانه حرکت نماید.منبع:

1400/02/13
12:35:29
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: بازار , فروش , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید