مقام مسئول ؛

نامه سازمان بازرسی به وزیر اقتصاد

نامه سازمان بازرسی به وزیر اقتصاد

یک مقام مسئول اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور به نحوه برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری ورود و در نامه ای به وزیر اقتصاد تاکید کرده که برگزاری هر گونه مجمع به ترتیب فعلی، غیرقانونی است.محمد خزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد مشکلات مربوط به برگزاری انتخابات هیأت مدیره های شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، گفت: هدف مجموعه سهام عدالت بطور کلی حرکت در راه قانون اصل ۴۴ و قانون تجارت است، اما متأسفانه شورای عالی بورس مصوبه ای را داده که برمبنای آن، خودشان هیأت رئیسه انتصابی تعیین کرده اند؛ این مساله مغایر با قانون تجارت است؛ از سویی دیگر خودشان مبادرت به انتشار آگهی کردند و حتی حاضر به دادن آگهی به شرکت های سرمایه گذاری نشدند.
دبیرکل کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری اضافه کرد: ما مکاتبات مختلفی انجام دادیم و سازمان بازرسی کل کشور ورود کرده و در نامه ای به وزیر اقتصاد، اعلام نموده برگزاری هر گونه مجمع بدین سان غیرقانونی می باشد، برای اینکه اساس کار اینگونه باید باشد که اساسنامه شرکت های سرمایه گذاری استانی با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده اصلاح گردد و بعد در مورد سایر مجامع که یکی از آنها انتخاب هیأت مدیره است، اقدام گردد.
وی افزود: متأسفانه هم قانون تجارت را زیر پا گذاشته اند و هم بخشنامه های حاکمیتی شرکتها و هم بخشنامه اجرائی سهام عدالت که خودشان تدوین کرده اند را نادیده گرفته اند.
خزایی اشاره کرد: فشارهای دولت برای برگزاری انتخابات هیأت مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به خاطر مسائل دیگری است که جنبه سیاسی دارد؛ دولت به دنبال به دست آوردن کرسی های شرکت های سرمایه گذاری و شرکت های سرمایه پذیر است.
دبیرکل کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری اضافه کرد: در ۵۰ درصد استانها علاوه بر سازمان بازرسی، دادستان ها هم به این مساله ورود کرده اند تا جلوی این کار گرفته شود.
وی در مورد مجامعی که طی روزهای گذشته برگزار شده نیز اظهار داشت: مجامعی که انجام شد هیچکدام به شکل قانونی برگزار نشده است و نامه دادستان های برخی استانها خطاب به مدیران کل اقتصاد و دارایی استانها که بعنوان رئیس مجمع انتخاب شده اند، نیز در همین راستا بوده است.
خزایی اضافه کرد: به شکل رسمی هیچ مجمعی جنبه قانونی نیافته و با نامه سازمان بازرسی کل کشور به اعضای هیأت رئیسه انتصابی یعنی اتاق تعاون، اتاق تجاری و استانداری، این نهادها نمایندگانشان را جهت حضور در مجمع معرفی نکرده اند که پیگیر هستیم مجامع بصورت رسمی تر لغو شود.
دبیرکل کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کشوری تصریح کرد: کلیه اقدامات دولت از بحث ورود به انتخاب هیأت رئیسه تا ورود به سامانه کدال برای انتشار آگهی محکوم به ابطال است.

1400/02/14
21:10:13
5.0 / 5
1954
تگهای خبر: اقتصاد , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید