در گزارش فوری خرید مطرح شد؛

شوراهای تعیین ظرفیت وكالت خلاف نظر رئیس قوه قضاییه عمل می كنند

شوراهای تعیین ظرفیت وكالت خلاف نظر رئیس قوه قضاییه عمل می كنند

به گزارش فوری خرید عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه به صراحت به مبحث افزایش وکیل و ساماندهی نهاد وکالت تاکید دارد اما این مورد هنوز به تصمیمی درون قوه قضائیه تبدیل نشده است.حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد انحصار موجود در نهاد وکالت، عنوان کرد: وضعیت کنونی وکالت باید اصلاح شده و فضای ورود افراد به این حوزه باز شود تا افراد بتوانند بیشتر در این عرصه فعالیت کنند؛ البته باید توجه داشت این مورد به معنای ورود افراد بدون صلاحیت به این شغل نیست.
عضو هیأت رئیسه مجلس با تکیه بر ضرورت رفع انصار از بازار کسب و کار وکالت در کشور افزود: انحصار کنونی در نهاد وکالت باید برداشته شود تا افراد بتوانند با گذراندن آموزش ها و دوره های لازم وکیل شوند.
حاجی دلیگانی همینطور ضمن اشاره به ضرورت ابلاغ دستور از جانب آیت الله رئیسی به اعضای قوه قضائیه در شوراهای استانی تعیین ظرفیت آزمون وکالت، اظهار داشت: رئیس قوه قضائیه در اظهار نظرهای اخیر خود به صراحت به مبحث افزایش وکیل و ساماندهی نهاد وکالت اشاره داشتند اما متأسفانه نظرات ایشان هنوز به تصمیمی درون قوه قضائیه تبدیل نشده است و لازم است این ابلاغ اتفاق بیفتد.
وی همینطور ضمن اشاره به استقبال اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری از افزایش وکیل توسط قوه قضائیه اظهار داشت: با عنایت به اظهارات رئیس قوه قضائیه در خصوص اینکه باید تبعیض و انحصار از نهاد وکالت برداشته شود بنابراین بنده تصور می کنم زمینه برای حل این مشکل کاملاً مهیا است.
حاجی دلیگانی پیرامون طرح الزامی شدن وکالت اظهار داشت: برخی افراد شاید تمایلی برای گرفتن وکیل نداشته باشند و بخواهند شخصاً پرونده خویش را دنبال کنند فلذا این مورد به نظر می رسد هم اکنون شدنی نیست. در مجموع باید زمینه پیگیری پرونده ها را تسهیل کرد.


منبع:

1400/02/18
23:07:10
5.0 / 5
1262
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید