ظرفیت های ناشناخته سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

ظرفیت های ناشناخته سرمایه گذاری در چهارمحال و بختیاری

چهارمحال و بختیاری مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد با اشاره به ظرفیت های موجود در چهارمحال و بختیاری برای سرمایه گذاری، اظهار داشت: باتوجه به اینکه این استان جزو استان های کم برخوردار در کشور شمرده می شود، بدین سبب معافیت مالیاتی و زمین با قیمت ارزان تر به صاحبان صنایع تعلق می گیرد.


حسن نوربخش در گفت و گو با ایسنا درباب موانع جذب سرمایه گذار در چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: شناخت ناکافی از استان در سطح کشور یکی از معایبی است که این استان را درگیر خود کرده و برای ورود سرمایه گذاران ممانعت ایجاد می کند، بطوریکه خیلی از اوقات این استان با استان های همجوار اشتباه گرفته می شود.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد با اعلان اینکه قرار نگرفتن چهارمحال و بختیاری در راه شاهراه های ارتباطی یک نکته منفی برای استان شمرده می شود، اضافه کرد: همین مسئله ارتباطات استان با دیگر نقاط کشور را تحت تاثیر خود قرار می دهد، و امیدواریم که با اتمام راه آهن مبارکه، سفیددشت به شهرکرد قسمتی از مشکلات زیرساختی در حوزه راه تا حدودی مرتفع شود.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه مسئله کمبود آب شهرک های صنعتی کشور و بالتبع آن چهارمحال و بختیاری را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است، عنوان کرد: شاهدیم که خیلی از سرمایه گذاران اطلاعی از تجهیزات و صنایع استان ندارند، در حالی که که کارخانه ها و صنایع متنوعی در استان در حال فعالیت و تولید هستند، عموما این استان را به قطب دامداری و کشاورزی می شناسند، در صورتیکه صنایعی مانند تولید خوراک آبزیان( فرادانه)، تولید لوازم خانگی (برفاب)، تولید مالت( به مالت) و... در این استان فعال می باشند.
نوربخش با اشاره به ظرفیت های موجود در چهارمحال و بختیاری برای سرمایه گذاری، بیان کرد: باتوجه به اینکه این استان جزو استان های کم برخوردار در کشور شمرده می شود، بدین سبب معافیت مالیاتی به صاحبان صنایع تعلق می گیرد، از سویی دیگر زمین ارزان تر در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود و در مجموع حمایت ها مطلوب است.
مدیر ارتباط صنعت و جامعه دانشگاه شهرکرد اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان بادام در کشور است، اگر برنامه راه اندازی شهرک بادام در سامان به خوبی جلو برود در این عرصه شاهد پیشرفت خواهیم بود.
وی اشاره کرد: اگر صنایع تبدیلی کشاورزی و خشک کردن میوه در چهارمحال و بختیاری فعال شود و با توجه به این که در زمینه تولیدات محصولات کشاورزی بسیاری در این استان وجود دارد می توان با صنایع تبدیلی و تکمیلی از هدررفت محصولات کشاورزی در استان جلوگیری کرد، همین طور باتوجه به همجواری با استان اصفهان و وجود صنایعی همچون فولاد مبارکه در این استان امکان راه اندازی صنایع تبدیلی فولاد در استان نیز وجود دارد.



1400/02/21
13:56:11
5.0 / 5
1306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید