نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خبر داد:

تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان

لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از تصویب و ابلاغ طرح خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان اطلاع داد.


حسین گودرزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به عدم بارش ها امسال و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری و روستایی باید مورد حمایت قرار می گرفتند تا دسترنج آنها که به صورت دام سبک و سنگین است بر اثر خشکسالی تلف نشود.
وی اضافه کرد: بنابراین یک تذکر کتبی با مبحث " ایجاد مشکل برای دامداران بر اثر وقوع خشکسالی و لزوم خرید تضمینی دام عشایر و روستاییان " به خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دادم تا مصوبه خرید تضمینی دام تهیه و تصویب شود.
گودرزی خاطرنشان کرد: با پیگیری های همه جانبه صورت گرفته وزیر جهاد کشاورزی مصوبه خرید تضمینی دام عشایر و روستائیان به قیمت هر کیلو ۴۵۰ هزارریال را از هیئت وزیران دریافت نمود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همینطور شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور بعنوان مباشر خرید مبحث این مصوبه تعیین می شود و سازمان امور عشایر ایران نسبت به تعیین تعداد و ترکیب دام قابل خریداری در مناطق عشایری با اولویت شرایط خشکسالی و اعلام آن به مباشر خرید اقدام می کند.
وی خاطرنشان کرد: به ازای خرید هر کیلوگرم دام مبحث این مصوبه، معادل سه کیلوگرم جو وارداتی با قیمت مصوب از محل ذخائر راهبردی کشور به اتحادیه تعاونی های عشایری جهت تأمین خوراک دام عشایر تحویل می شود.
این نماینده مجلس اظهار نمود: امیدواریم با این مبادرت به موقع وزارت جهاد کشاورزی دامداران که در زمره موثرترین تولید تولیدکنندگان کشور هستند بتوانند با فروش تضمینی محصول خود گرفتار زیان و از دست دادن شغل خود نشوند.
منبع:

1400/02/25
11:01:57
5.0 / 5
384
تگهای خبر: خرید , فروش , كشاورزی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید