ثبت رشد صنایع بورسی در فروردین ۱۴۰۰

ثبت رشد صنایع بورسی در فروردین ۱۴۰۰

به گزارش فوری خرید شاخص تولید صنعتی شرکتهای بورسی سال ۱۴۰۰ را با رشد مثبت آغاز کرد که بخش قابل توجه از این رشد به علت رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی بوده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات پژوهشکده پولی و بانکی، شاخص تولید صنعتی در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۴٫۳ درصد رشد داشته که دلیل چنین رشد بالایی کاهش قابل توجه تولیدات صنعتی در فرودین ۱۳۹۹ به علت انتشار کرونا بوده است.
البته شاخص تولید صنعتی در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به فروردین ۱۳۹۸، ۹٫۵ درصد و نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۷ حدود ۰٫۶درصد افزایش داشته است.
بخش قابل توجه رشد مثبت در فروردین ماه به علت رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی است که شاخص تولید این صنعت در این ماه نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۹ بیشتر از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
نکته حائز اهمیت می باشد، رشد فروش صنعت خودروسازی در فروردین ۱۴۰۰ از رشد تولید بیشتر شده است.

همچنین، در فروردین ماه تولید در چهار صنعت بزرگ کشور چون محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، خودروسازی و صنایع غذایی که بیشتر از ۷۰ درصد از تولید صنعتی کشور را شامل می شود، نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است، اما هنوز سطح تولید هیچ یک از این صنایع به فروردین ۱۳۹۷ نرسیده است.1400/02/28
14:09:42
5.0 / 5
1327
تگهای خبر: بورس , خودرو , صنایع , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید