در قالب امضای ۳ تفاهم نامه محقق می شود

كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها

كاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها

فوری خرید: در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه اینوتکس 3 تفاهم نامه همکاری با هدف حمایت و تقویت شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا در دهمین نمایشگاه اینوتکس که به سبب شیوع ویروس کرونا در فضای باز پارک فناوری پردیس برگزار شد، ۳ تفاهم نامه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی به امضا رسید.
اولین تفاهم نامه میان فن بازار تخصصی شهر هوشمند شهرداری و شبکه فن بازار ملی با حضور اکبر قنبرپور رئیس شبکه ملی فن بازار و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری به امضا رسید.

در قالب این تفاهم نامه شهرداری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان برای ایجاد شهر هوشمند و رفع چالش ها بهره خواهد برد و شرکت های دانش بنیان فناوری های مورد نیاز شهرداری را عرضه خواهند کرد.
فرجود در مراسم امضای این تفاهم نامه اعلام نمود: این تفاهم نامه نیست، بلکه قرارداد عملیاتی در این همکاری امضا شده است.

در این مراسم همین طور اکبر قنبرپور با اعلان اینکه به معاونت علمی قول امضای قرارداد هم سرمایه گذاری با حجم ۵۰۰ میلیارد تومان تا آخر عمر دولت داده می شود، اظهار داشت: این میزان تا حالا به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
همکاری معاونت علمی با پست بانک
تفاهم نامه دیگری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی دکتر اسفندیاری معاون جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پست بانک با حضور دکتر شیری مدیر عامل این بانک منعقد شد.
در این مراسم اسفندیاری اشاره کرد: ماموریت ما جذب سرمایه بوسیله بانک ها است که تا پیش از این مقدار جذب سرمایه از طرف شرکت های دانش بنیان از بانک ها ۱۷ میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال ۹۹ به ۳۲ میلیارد تومان رسید.
ایجاد نخستین توکن تخصصی
تفاهم نامه دیگری برای ایجاد نخستین توکن تخصصی میان مهدی عظیمیان رئیس مرکز شتابدهی نوآوری پارک فناوری پردیس و پارسا عباسی مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.

عظیمیان جذب سرمایه را یکی از چالش های شرکت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: از طرف دیگر سرمایه گذاران به سبب ریسک بالای سرمایه گذاری در حوزه فناوری تمایل به سرمایه گذاری در این عرصه را ندارند، بدین جهت گردش مالی در این عرصه کم است.
وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این توکن تخصصی سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در حوزه نوآوری داشته باشند.
منبع:

1400/02/28
21:46:56
5.0 / 5
1312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید