دلیل دهن كجی بازار به پیش فروش خودرو

دلیل دهن كجی بازار به پیش فروش خودرو

به گزارش فوری خرید یك كارشناس صنعت خودروسازی اظهار داشت: رفتارهای دولتی و خودروسازان در خصوص اینكه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در كنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه های سرگردان عاملی شد تا در ایام اخیر شاهد رشد قیمت ها در بازار خودرو باشیم و پیش فروش ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.


امیرحسن كاكایی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با علل بی تاثیر بودن پیش فروش و فروش فوری خودروسازان بر بازار، اظهار داشت: وضعیت بازار خودرو در یك سال اخیر به واسطه تحریم ها، كاهش حجم تولید، افزایش حجم تقاضا و امثال آن بسیار پیچیده است.
این كارشناس صنعت خودروسازی با تاكید براینكه خودروسازان با كمبود تولید واقعی مواجهند، تصریح كرد: متأسفانه در یك سال اخیر چاره هایی برای كاهش و رفع مشكلات تولید عرضه نشده و این در شرایطی است كه همه به این مورد اذعان دارند.
وی با اشاره به اینكه افزایش قیمت دلار و نهاده های داخلی و وارداتی تولید و كاهش تیراژ تولید عاملی شد كه قیمت خودرو در بازار افزایش یابد، تصریح كرد: به علت آنكه كسی موافق افزایش قیمت از جانب خودروسازان نیست، بازار رشد قیمت خودرو را كلید زد و حتی فشارهای دولتی عامل كاهش قیمت خودرو در بازار نشد.
این كارشناس صنعت خودروسازی خاطرنشان كرد: دولت در چند ماه اخیر مدعی بود كه كاهش عرضه دلیل اصلی افزایش قیمت است و بنابراین دستور پیش فروش جدید را با عنایت به تعهدات سابق صادر كرد كه آن هم تأثیری بر بازار نداشته است. در واقع، بازار و فعالان آن با محك و بررسی آینده عرضه و توان تولید خودروسازان، وقعی به پیش فروش و فروش فوری خودروسازان ننهادند.
كاكایی با اشاره به اینكه دلالان و برخی افراد از این بازار سود قابل توجهی را بدون پرداخت مالیات دریافت كرده اند، خاطرنشان كرد: بازار خودرو در شرایط فعلی بسیار جذاب است و به راحتی سیر نخواهد شد و این در شرایطی است كه رفتار دولت در قیمت گذاری و حاشیه سود قابل توجه، سودهای خوبی عائد افراد می كند.
این كارشناس صنعت خودروسازی اظهار داشت: اثرات تصمیم های فعلی دولت و خودروسازان در خصوص پیش فروش و فروش فوری حداقل نیاز به دو ماه فرصت دارد.
كاكایی به رفتار دولت در خصوص اینكه راهكارهایی نسبت به رفع مشكلات تولید انتخاب نكرده است، اشاره و بیان كرد: دولت باید برنامه دقیقی در زمینه رفع مشكلات تولید با نگاه به دانش فنی و فناوری های به روز داشته باشد.1397/12/03
13:00:06
5.0 / 5
5228
تگهای خبر: بازار , دولتی , فروش , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فوری خرید