مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران خبر داد

هدف گذاری بازگشت 2000واحد صنعتی كشور به چرخه تولید طی امسال

هدف گذاری بازگشت 2000واحد صنعتی كشور به چرخه تولید طی امسال

به گزارش فوری خرید کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: امسال 1600 واحد در شهرک های صنعتی و 400 واحد صنعتی در خارج از شهرکهای صنعتی را برای احیا هدف گذاری کرده ایم.


«علی رسولیان» عصر روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از همه مسئولان و مدیران همراه حوزه صنعت اضافه کرد: تحریم و بحران کرونا دو چالش اساسی پیش روی بخش صنعت در ایران بود، کرونا رشد اقتصادی دنیا را به زیر صفر رساند اما ایران از این دو چالش مهم سربلند بیرون آمد.
وی اظهار نمود: آمارهایی که در اختیار داریم نشان دهنده رشد بیش از ۷ درصدی بخش صنعت بوده، ضمن این که واردات کشور ۸ میلیارد تومان کاهش داشته که نشان دهنده این مساله است که عمده محصول مورد نیاز در داخل کشور تولید شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه سال قبل افزایش سرمایه گذاری در حوزه شهرک صنعتی همه استانها را شاهد بودیم، اشاره کرد: در همین راستا ۱۱ هزار و ۶۰۰ قرار دارد و بیش از ۵ هزار زمین واگذاری کردیم، رشد سرمایه گذاری هم ۳۰ درصد بوده و بیش از ۶۵ هزار فرصت شغلی به مدد شهرک های صنعتی به وجود آمد.
رسولیان اشاره کرد: شهرک های صنعتی برای سال تولید، مانع زدایی و پشتیبانی برنامه منسجم و عملیاتی از همان ابتدایی سال را شروع کرد که اصلاح قوانین، مشارکت شهرک ها و نواحی صنعتی برای ایجاد شهرک های صنفی در حاشیه شهرهای بزرگ و سوم برنامه هایی که خود وزارت باید انجام می داد که در همین خصوص تمام اختیارات را به استانها تنفیذ کردیم تا سطح بوروکراسی اداری کم شود.
وی به مسئولیت احیاء واحدهای خارج از شهرک های صنعتی اشاره نمود، افزود: سال قبل ۱۵۵۷ واحد راکد با همکاری استانداران به چرخه تولید بازگشت که از محل این واحدها ۲۷ هزار شغل جدید بوجود آمد، ضمن این که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید این واحدها بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: هدف گذاری امسال برای بازگشت واحدهای راکد در سطح شهرکهای صنعتی ۱۶۰۰ واحد و خارج از شهرک های صنعتی ۴۰۰ واحد است که شناسایی شده تا بتوانیم بنگاه ها را احیاء نماییم و اساسا نیازمند همکاری و حمایت همه استانها هستیم.
رسولیان اشاره کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۵ واحد احیاء و به چرخه تولید بازگشت، ضمن این که معافیت مالیاتی ۳۰ درصدی برای واحدهایی که زودتر از موعد به بهره برداری برسند اعمال کردیم.
وی از طراحی و ایجاد ۱۰۰۰ کارگاه کوچک در سطح شهرها و نواحی صنعتی آگاهی داد و اشاره کرد: از این تعداد ۲۰ کارگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اعمال تخفیف ۵۰ درصدی برای مناطق محروم جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران آگاهی داد و اشاره کرد: تلاش سازمان شرکت شهرک های صنعتی سرمایه گذاری و ایجاد بسته و اشتغال ۱۰۰ هزار نفری در شهرک ها و نواحی صنعتی است بدین سبب هیچ مانعی برای سرمایه گذاری نداریم و نیازمند حمایت جدی مسئولان استان هستیم.
وی به موضوع مسئولیت های اجتماعی اشاره و اظهار نمود: نرخ بیکاری در روستاها بالا است یکی از برنامه وزارت خانه احیاء مسئولیت های اجتماعی در قالب اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در طرح مسئولیت های اجتماعی مدل توسعه اقتصادی و فرهنگی با مشارکت ائمه جمعه است که در قلعه گنج کرمان اجرا و دستاورد خوبی داشت.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رسولیان بیان کرد: در این طرح بیش از ۴ هزار کسب وکار جدید به وجود آمد این طرح امروز در استان مورد قبول امام جمعه بود و ما این کار را شروع می نماییم تعهد کردیم در حد توان امکانات مالی نواحی و شهرک های صنعتی را تامین و توسعه دهیم.
انتهایمنبع:

1400/02/30
22:58:27
5.0 / 5
1156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید