وزیر صمت وعده داد

سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی به یك میلیون میلیارد تومان خواهد رسید

سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی به یك میلیون میلیارد تومان خواهد رسید

به گزارش فوری خرید وزیر صمت در آیین امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، ارزش موافقتنامه های منعقد شده در این طرح را طی دو مرحله برگزاری تا حالا 451 هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: اگر شرایط به همین منوال به جلو برود به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم که همین امروز ارزش موافقت نامه های امضا شده 11 میلیارد و 740 میلیون دلار است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، اظهار نمود: کشور را باید شرکت های بزرگ و برتر بسازند، این شرکتها علاوه بر پشتیبانی از شرکتهای کوچک و متوسط توسعه متوازن در کشور به وجود می آوردند.
بهبود درآمد طبقه متوسط با ورود شرکتهای برتر به عرصه توسعه سرمایه گذاری
وی نتیجه ورود شرکت های بزرگ و برتر را به عرصه سرمایه گذاری در امتداد اقتصاد مقاومتی، بهبود درآمد طبقه متوسط جامعه دانست و اشاره کرد: به فرموده مقام معظم رهبری باید اقتصادی قوی داشته باشیم تا کشورمان قوی باشد، بدون اقتصاد قوی در عرصه های دیگر (فرهنگی، اجتماعی و امنیتی) موفق نخواهیم شد.
۴۵۱ هزار میلیارد تومان موافقتنامه در امتداد طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر
وزیر صمت با اشاره به برگزاری دو مرحله مراسم امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، بیان کرد: ارزش موافقتنامه های منعقد شده در این دو مرحله ۴۵۱ هزار میلیارد تومان است و باید شرکت های بزرگ سرمایه های خودرا در جهت اشتغال و افزایش تولید به کار بگیرند.
معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند بعنوان هدف سرمایه گذاری های جدید
رزم حسینی با اشاره به معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند بعنوان هدف سرمایه گذاری های جدید اعلام نمود: این طرح به موفقیت نمی رسد مگر این که همه ارکان حکومت در جهت توسعه اقتصادی و افزایش تولید پای کار بیایند. امروز توسعه اقتصاد و توسعه تولید نیاز به پشتیبانی حکومت دارد (نه تنها دولت) و بنا بر این در آیین امضای تفاهم نامه ها دستگاه قضا و استانداران بعنوان نماینده حاکمیت حضور دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه معتقدم وزارت صمت باید یک وزارتخانه کوچک (خارج از بروکراسی اداری) باشد، اشاره کرد: نباید مانع سرمایه گذاری شویم و سرمایه گذاران را بعنوان مجاهدان اقتصادی مورد حمایت قرار دهیم. در طول این مدت بخشنامه های خلق الساعه و شبانه صادر نشد و صدور بخشنامه های روان ساز حوزه تولید را در اولویت قرار داریم.
مزایده فعال سازی ۶۰۰۰ معدن راکد فرصتی برای سرمایه گذاری های جدید
وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده برای پشتیبانی از ورود سرمایه گذاران به عرصه های تولید، یادآوری کرد: ۶ هزار معدن را بعد از۵۰ سال آزادسازی کردیم و بوسیله مزایده طبق قانون با نظارت دستگاه های نظارتی در اختیار افراد دارای اهلیت و صلاحیت قرار خواهیم داد تا آنها را فعال کنند.
تحقق ۷۰ درصدی ساخت داخل در حوزه لوازم خانگی
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توفیقات حوزه تولید، اظهار داشت: در حوزه صنعت لوازم خانگی ۱۵ میلیون عدد در سال قبل افزایش تولید داشتیم، ۷۰ درصد ساخت داخل بالا رفته، ۵۰۰ واحد فعال در صنعت لوازم خانگی فعالیت می نمایند که تعدادی از آنها به سمت سه شیفته شدن رفتند.
رزم حسینی با اعلان اینکه اقتصاد با ورود خط تولید، ماشین آلات، اجزا و قطعات تجهیزات به روز می شود، افزود: از ۳۸ میلیارد دلار واردات در سال قبل ۲۶ میلیارد دلار کالاهای واسطه ای، خط تولید، مواد اولیه، اجزا و قطعات بودند.
۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل
وی با اشاره به حمایت ها از ساخت داخل، اظهار داشت: ۲۲۳۰ تعرفه وارداتی ممنوع شده است، ۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل داشته ایم.
صدور کارت ویژه برای تسهیل فرایندهای اداری ۱۰۰ شرکت برتر
وزیر صمت با اعلان اینکه صادرکنندگان سال قبل کشور را با ارزآوری خود اداره کرده اند، اشاره کرد: قوه قضاییه باید فرش قرمز برای فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان پهن کند و می خواهیم برای ۱۰۰ شرکت برتر کارت ویژه صادر نماییم تا هر وقت ضرورت داشت مسئولین را بدون بروکراسی اداری ملاقات کنند. اگر میخواهیم پرونده های قضایی کم شود، زندان ها خالی شود و جرائم امنیتی اجتماعی نباشد باید اقتصادی قوی داشته باشیم، و همه ارکان حکومت موظف به توانمندی سازی اقتصادی هستند. نباید بگذاریم مدیران جسور و شجاع ناامید شوند، باید این مدیران را تقویت کرد، نیاز به کار مداوم داریم و کشور را مدیران توانمند در کنار شرکت هایشان می سازند.
ایجاد اشتغال ۱۲۴ هزار نفری در بخش صنعت باوجود همه تحریم ها و کرونا
رزم حسینی با اشاره به رشد صنعتی ۷.۵ درصدی در وضعیت تحریم و کرونا افزود: در همین شرایط توانستیم ۱۲۴ هزار شغل در بخش صنعت ایجاد نماییم.
به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم
وی همین طور اشاره کرد: اگر شرایط به همین منوال به جلو برود به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم که در همین امروز ارزش موافقت نامه های امضا شده ۱۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار است. بسته مالی وزارت صمت خارج از شبکه بانکی شروع شده است.
گفتنی است که امروز با حضور وزیر صمت، استانداران، نمایندگان مجلس و مسئولین دستگاه قضایی و فعالان بخش خصوصی در دومین مرحله از طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری میان وزارت صمت و پنج شرکت بزرگ در ۱۰۱ موضوع و طرح به امضا رسید.
منبع:

1400/02/31
12:54:04
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید