وزیر اقتصاد اعلام كرد؛

100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

وزیر امور اقتصادی و دارایی از آمادگی دولت برای واگذاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت به بخش خصوصی در ۶ ماهه اول سال اطلاع داد.به گزارش فوری خرید به نقل از خانه ملت، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد وزارت اقتصاد در حوزه های مختلف که در ارتباط با اجرای سیاست های کلی اصلی ۴۴ قانون اساسی در مورد بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی بود عرضه شد. همینطور برنامه هایی که سال جاری در جهت تحقق شعار سال، تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها در دستور کار داشته ایم را عرضه کردیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: پارسال توانستیم گام های بلندی در جهت بهبود فضای کسب و کار برداریم، به طور عمده در این عرصه نتیجه کار ما به بخش خصوصی مربوط می شود، اخیراً سه اتاق بازرگانی، تعاونی و اصناف طی نامه ای از عملکرد سال قبل وزارت اقتصاد ابراز رضایت کردند. گام های بزرگی با همکاری بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی برداشته شد.
دژپسند افزود: یکی از راهکارهایی که در این راه به ما کمک کرد، اصلاح ماده یک و ۷ اصل ۴۴ قانون اساسی بود چون که ضمانت اجرایی به هیأت مقررات زدایی برای انجام این کار داده شد.
وی اظهار نمود: بخشی از برنامه ما برای تسهیل کسب و کار در دست اجرا و بخشی دیگر، در ارتباط با دریافت مجوزهای قانونی از مراجع قانونی همانند دولت، شورای هماهنگی اقتصادی و هیأت مقررات زدایی است که بعضی از آنها را در حوزه گمرک و مالیات گرفتیم و بخشی از آن در دستور کار شورای هماهنگی اقتصادی بوده و در حال انجام می باشد.
دژپسند افزود: وزارت اقتصاد و دارایی، ۲۷ هزار میلیارد تومان آگهی فروش در مرحله عرضه شرکتهای دولتی مشمول واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد که باید مشتری و تقاضا برای آن وجود داشته باشد، ازاین رو برنامه ما این است که برای ۶ ماه اول سال، به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکتهای دولتی که در لیست واگذاری قرار دارند، آماده ارائه شود.


منبع:

1400/03/04
22:15:38
5.0 / 5
1508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید