شكراللهی:

كشاورزان در جنوب كرمان وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارند

كشاورزان در جنوب كرمان وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارند

فوری خرید: نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: قیمت خرید محصولات کشاورزی به قدری پایین است که کشاورزان انگیزه ای برای برداشت محصولات خود ندارند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، منصور شکراللهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: چهار و نیم میلیون تن از محصولات کشاورزی کشور در جنوب استان کرمان تولید می شود و کشاورزان جنوب استان ماه ها با وجود محدودیت جدی منابع آبی مشکلات در تامین نهاده های کشاورزی و رکود ناشی از کرونا و تحریم تلاش کردند تا محصولات کشاورزی را روانه بازار کنند.
وی در ادامه اظهار نمود: اما با وجود تلاش آنها نه محصولات روانه بازار شد و نه نانی بر سر سفره کشاورزان رفت. در بازدیدی که اعضای کمیسیون کشاورزی از منطقه داشتند وضعیت کشاورزان را مشاهده نمودند. امسال نیز وضعیت کشاورزان ما بحرانی است.
نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: قیمت خرید محصولات کشاورزی به قدری پایین بود که حتی محصولات خودرا برداشت نکردند و انگیزه ای برای این کار ندارند. کشاورزی یکی از درآمدهای هستی مردم جنوب کرمان است. کشاورزان ما بدهکاران بانک هستند و بانک ها نیز حالا به آنها فشار می آورند. از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داریم تا همراهی لازم را برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند.
شکراللهی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواهان رسیدگی به وضعیت استخدامی معلمان نهضتی شد.
منبع:

1400/03/10
17:43:44
5.0 / 5
1494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید