افزایش نرخ ارز آرامش را از بخش خصوصی گرفت

افزایش نرخ ارز آرامش را از بخش خصوصی گرفت

رییس اتاق اصناف ایران با تاکید بر این که نرخ ارز یکی از دغدغه های اصلی مردم و فعالان اقتصادی می باشد، اظهار نمود: افزایش نرخ ارز توان رویارویی خیلی از واحدهای صنفی با مشکلات را گرفته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی امروز در دیدار فعالان اقتصادی بخش خصوصی با محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار داشت: یک اصل کلی برای فعالین اقتصادی این است که با آرامش خاطر بتوانند به کسب و کار خود بپردازند و تولید ثروت کنند و ثروت را در خدمت توسعه سرمایه گذاری و اشتغال قرار دهند اما مدت هاست که فعالین کسب و کار آرامش ندارند.
ممبینی ضمن اشاره به این که عرصه اقتصاد هم همانند عرصه دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: همان گونه که رزمندگان در دفاع مقدس وظیفه خویش را به نحو مطلوب انجام دادند، فعالان اقتصادی هم در جبهه اقتصادی برای رشد و توسعه کسب و کار تلاش خویش را انجام می دهند؛ اما اصل کلی این است که این فعالان با آرامش خاطر کار کنند تا بتوانند تولید ثروت، توسعه سرمایه گذاری و تقویت اشتغال کنند.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه های جدی فعالان اقتصادی در کشور کاهش ارزش پول ملی است و به خاطر داریم که شما با نشان دادن یک هزار تومانی این مسئله را اخطار دادید و این نگرانی را مطرح کردید و امروز خیلی از واحدهای اقتصادی ما در طول دو سه سال قبل به علت کاهش ارزش پول ملی سرمایه هایشان تحلیل رفته است.
رئیس اتاق اصناف ایران با تکیه بر این که نرخ ارز یکی از دغدغه های اصلی مردم و فعالان اقتصادی می باشد، اظهار نمود: افزایش نرخ ارز توان رویارویی خیلی از واحدهای صنفی با مشکلات را گرفته است و هم اکنون هم نظریه های مختلفی در مورد افزایش یا کاهش نرخ ارز مطرح می شود و از آنجایی که شما همواره ایده های مثبتی در ارتباط با تقویت پول ملی داشته اید، برای فعالان کسب و کار امیدوار کننده است.
ممبینی تاکید کرد: ما ۴۰۰ اتاق اصناف و ۷۸۰۰ اتحادیه صنفی داریم که مطابق قانون نظام صنفی نقش مشاوره ای برای بخش های مختلف اجرایی را دارند و همواره پیشبینی های تشکل ها در نوسانات قیمت و کاهش موجودی کالا میتوانست مورد استفاده بهینه قرار بگیرد که توجهی به این سفارش ها نشده است.
وی تصریح کرد: امیدواریم اگر شما بعنوان رئیس جمهور انتخاب شدید نقش تشکل های اقتصادی و اتاق های اصناف و اتاق بازرگانی و تعاون را بیشتر از پیش در تصمیم گیری ها دخالت دهید و حمایت بیشتری از بخش خصوصی شکل بگیرد.1400/03/12
12:13:55
5.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید