۷ میلیون ایرانی رمزارز خریده اند!

۷ میلیون ایرانی رمزارز خریده اند!

فوری خرید: اتاق تجاری ایران می گوید با وجود آنکه آمار دقیقی از فعالیت ایرانیان در زمینه رمزارز وجود ندارد اما بنظر می رسد حدود هفت میلیون ایرانی در این عرصه وارد شده اند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با وجود آنکه دولت در ماه های گذشته تلاش نموده لااقل در زمینه استخراج رمزارزها مجوزهایی صادر کند و این کار را به دو حوزه قانونی و غیرقانونی تقسیم بندی کند اما همچنان آمار دقیقی از تعداد ماینرهای فعال در ایران وجود ندارد و حتی با افزایش قطعی برق در فصل گرم امسال، انگشت بهتان به سمت آنها رفت.
در کنار آن، باتوجه به نبود متولی مشخصی برای رمزارزها، معین نیست مردمی که قصد ورود به این حوزه را دارند، پول خودرا باید در اختیار چه صرافی قرار دهند و آیا اساسا دولت امکان نظارت بر این حوزه را دارد یا خیر.
با وجود تمام این گمانه زنی ها، بنظر می رسد تعداد افرادی که در ایران نسبت به خرید و فروش رمزارزها اقدام نموده اند از چند میلیون نفر عبور کرده است.
فرزین فردیس – عضو اتاق تجاری تهران – در این رابطه گفته: من فکر می کنم در وضعیت تازه و پس از تجربه ریزش های اخیر در بازار رمزارزها، هیجانات پیوستن به این بازار در مردم فروکش خواهدنمود و افراد با آگاهی بیشتر وارد این بازار می شوند.
این فعال اقتصادی اضافه کرد: در حقیقت در آینده ای نزدیک، افراد بیشتری به این جمع بندی می رسند که باید بازی کردن در زمین رمزارزها را یاد بگیرند و نیاز به «آگاهی» دارند.
این تحلیل گر حوزه آی تی در پاسخ به این پرسش که نداشتن آمار مشخص چطور می تواند بر این بازار در ایران اثر بگذارد، توضیح داد: دولتی های ما، ماینینگ را تبدیل به امری زیرزمینی کردند. متاسفانه وزارت نیرو با این مساله بصورت قهری برخورد کرد و تعداد زیادی از افراد را از فعالیت شناسنامه دار و قانونی دور و آنها را به ادامه دادن در بستری غیرشفاف، تشویق کرد.
فردیس همین طور درباره آمار تعداد افرادی که در ایران رمزارز خریداری نموده اند اظهار داشت: سناریوهای مختلفی درباره کسانی که خرید و فروش رمز کرده اند، با تخمین های مختلفی وجود دارد. من فکر می کنم بین ۷ تا ۸ میلیون ایرانی، احیانا مقداری دارایی از جنس رمز ارز دارند.
بگفته عضو اتاق تجاری تهران، این تخمین ریشه در تعداد اکانت های فعال بر صرافی های دیجیتال، دارد. برمبنای آمارهای اعلام شده، ۲.۵ میلیون اکانت در این صرافی ها وجود دارد که بنظر می رسد هرکس اکانتی در این صرافی ها دارد احیانا برای اطرافیانش هم خرید و فروش می کند چون افراد کمی دانش آی تی برای ورود به بستر صرافی ارز دیجیتال دارند و در نتیجه هر نفر احیانا برای حدود ۳ نفر از اطرافیانش هم خرید و فروش می کند که این استدلال ما را به حدود هفت میلیون نفر می رساند.
منبع:

1400/03/19
23:51:53
5.0 / 5
737
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فوری خرید