با حضور وزیر صمت انجام شد

افتتاح كارخانه كنسانتره مس سرگز، جیرفت با سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیاردریال

افتتاح كارخانه كنسانتره مس سرگز، جیرفت با سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیاردریال

فوری خرید: کرمان در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به جنوب کارخانه کنسانتره مس ˮسرگزˮ جیرفت با سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیاردریال به بهره برداری رسید.


"مسلم مروجی فرد" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در حاشیه آیین بهره برداری از کارخانه کنسانتره مس اظهار داشت: ظرفیت تولید سالانه این واحد ۱۵۰۰۰ تُن است که در رونق اشتغال منطقه تأثیر بسزایی دارد.
وی میزان سرمایه گذاری این طرح را توسط بخش خصوصی ۳۵۰۰ میلیاردریال عنوان نمود و اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم گشته است.
مروجی فرد ذخیره معدن موجود را برای تأمین مواد اولیه ۲ میلیون و ۹۶۷ تن دانست و اظهار داشت: جنوب استان کرمان از ظرفیت های معدنی بالفعل زیادی برخودار است که باید با فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی از مزیت آنها در رونق اشتغال و اقتصاد مردم استفاده گردد.
او همینطور بهره برداری از کارخانه آرد الماس واقع در شهرک صنعتی شماره ۲ جیرفت را با ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار تن از دیگر طرح هایی عنوان نمود که در مسافرت وزیر صمت به جنوب کرمان به بهره برداری رسیده است.
مروجی فرد میزان سرمایه گذاری این واحد تولیدی را ۵۰۰ میلیاردریال عنوان نمود و اضافه کرد: تأمین اعتبار آن توسط بخش خصوصی و تسهیلات بانکی صورت گرفته است.
رئیس سازمان صمت جنوب کرمان ضمن اشاره به ظرفیت ایجاد اشتغال کارخانه آرد الماس اظهار داشت: با بهره برداری از کارخانه آرد الماس زمینه اشتغال ۳۴ نفر را به صورت مستقیم فراهم گشته است و از امکان توسعه و تکمیل زنجیره تولید را هم برخوردار می باشد.
وی افتتاح کارخانه تولید جعبه کارتن حفیظی با ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰۰ تن و سرمایه گذاری ۱۰ میلیاردریال از دیگر طرح هایی اعلام نمود که زمینه اشتغال مستقیم برای ۷ نفر را فراهم نموده است.1400/03/21
12:31:07
5.0 / 5
1630
تگهای خبر: اقتصاد , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید