عرضه نانوماده ای برای تولید پارچه های آنتی باكتریال

عرضه نانوماده ای برای تولید پارچه های آنتی باكتریال

فوری خرید: پژوهشگران یکی از شرکتهای فناور موفق به تولید و عرضه اکسیر نانوکلوئید نقره برای تولید پارچه های آنتی باکتریال به بازار شدند. از این نانومواد می توان در تولید انواع پوشاک نظیر پیراهن، شلوار، مقنعه، جوراب، دستکش، لباس کار و البسه ورزشی آنتی باکتریال استفاده نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، محلول کلوئیدی آنتی باکتریال این شرکت در صنعت نساجی بوسیله ایجاد پوشش نانویی از آلودگی میکروبی الیاف، نخ و منسوجات جلوگیری می کند. انواع باکتری، ویروس و قارچ، بعد از قرار گرفتن در معرض منسوجات ضد باکتری حاوی این نانوذرات نقره بطور کامل از بین می روند.
کاربرد الیاف حاوی نانوذرات نقره در پوشاک، پارچه های پرده ای، ملحفه، رومبلی، رومیزی، روکش صندلی، کالای خواب، حوله، کاغذ دیواری های پارچه ای، چادرهای مسافرتی، چادرهای نگهداری مواد غذایی، کیسه خواب و همین طور کفپوش هایی نظیر فرش دستبافت و ماشینی، موکت و منسوجات پزشکی مانند ارتوپدی، پانسمان و یک بار مصرف است.
این شرکت هم اکنون محصولات نانویی مختلفی نظیر مواد ایجاد خواص ضدآب و ضدلک برای منسوجات و فرش تولید می کند. این شرکت محصولاتی نیز برای ایجاد خواص ضدباکتری دارد که جهت استفاده در کالاهای مختلف بهینه سازی شده است.
به نقل از ستاد نانو، این شرکت یکی از شرکت های تولیدی مواد شیمیایی در سطح کشور است کهبا راه اندازی یک واحـد کوچک تولیدی مواد دباغی در سال ۱۳۶۲ شروع به کار کرده و سپس در سال ۱۳۶۸ بمنظور تولید مـواد کمکی و تعاونی صنایع دباغی، نساجی و شوینده فعـالیت خودرا پـی گرفت، تا این که در سال ۱۳۷۶ با انتقـال به استـان تهران، عمـلا فـاز دوم تولید شرکت، با افزودن تولیدات کمکی شیمیایی برای صنایع رنگ سازی وارد مرحله ای تازه ای شد. در سال ۱۳۸۵ با افزودن تولید رزین های امولسیونی شامل (هموپلیمر و کوپلیمـر) برای صنایع چسب سازی و رنگ سازی و شیمی ساختمان وارد فاز سوم تولید خود شد. این جهش در تـولید سبب شد این شرکت در سال ۱۳۹۰ به مسئله تحقیقـات برای تولید نانو مواد نیز ورود کند تا سرانجام در سال ۱۳۹۳ این تلاش ها به ثمر رسیده و تولید نانومواد صورت گیرد و این محصولات در سبد تولیدی شرکت قـرار گرفت و با بی نیازی از واردات مواد اولیه، این شرکت موقعیـت خودرا در بازارهای داخلی تثبیت کرده و با تولیداتی در حوزه های دباغی، نساجی، رنگ سازی، انـواع رزین، شوینده های صنعتی و مواد نانو، امید به در انداختن طرحی نوین در عرصه این صنایع مهم را دارد.
منبع:

1400/03/30
13:55:57
5.0 / 5
636
تگهای خبر: بازار , صنایع , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید