در پی كشتار دام های مولد و كاهش علوفه مطرح شد

آمارسازی ها فریاد دامداران را هم درآورد

آمارسازی ها فریاد دامداران را هم درآورد

به گزارش فوری خرید مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداری ایران اظهارکرد: از بس که مدیران دروغ گفتند و آمارسازی کردند صدای دامداران هم درآمده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداری ایران در گفتگو با با برنامه «صبح و گفت وگو» درمورد وضعیت کشتار دام های مولد و کاهش علوفه ضمن اشاره به این که کشور ما از نظر تولید شیر در حدود ۱۱ میلیون تن خودکفاست اظهار داشت: دامداران ۱۱ میلیون تن شیر تولید می کنند و حدود ۱ میلیون تن شیر هم صادر می شود.

وی ادامه داد: ما حدود ۸۶۰ هزا تن گوشت قرمز تولید و ۱۰۰ هزار تن هم وارد می نماییم، اما باز هم دست هایی پشت پرده است که نمی گذارند ما در حوزه گوشت قرمز خودکفا شویم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداری ایران با اشاره به اینکه ما دو سال است که درگیر تأمین نهاده ها هستیم خاطرنشان کرد: از بس که مدیران دروغ گفتند و آمارسازی کردند و خوب جلوه دادند وضعیت هم اکنون به اینجا رسیده و صدای دامداران هم درآمده است.

آمارهایی که دقیق نیستند
پرویز اوسطی - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس - ضمن عذرخواهی از دامداران و مردم کشورمان بابت وضعیت فعلی اظهار داشت: مدیریت تأمین و توزیع نهاده های دامی و طیور زیر چتر نظارتی مجلس است و همکاران ما در کمیسیون کشاورزی مرتب با تشکیل جلسات و دعوت از مسؤلان این مورد را دنبال می کنند.

وی ادامه داد: ما باید با این مساله منطقی برخورد نماییم چونکه بخشی از مساله کاهش علوفه ناشی از خشکسالی است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که وزارت جهاد کشاورزی باید در آمار دام کشور به تفکیک سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی بازبینی کند اظهار داشت: هم اکنون آمارها دقیق نیستند بنابراین باید نیاز علوفه ای و نهاده های این سه بخش را احصا و برآورد نماییم.

اوسطی اضافه کرد: این نیاز در سطح جهانی قابل تأمین است و خیلی کشورهای دنیا در شرایطی که ما در خشکسالی به سر می بریم با افزایش تولید مواجهند.

این نماینده مجلس با اذعان به عقب ماندگی کشور در بحث تأمین و واردات نهاده های دامی اظهار داشت: قرار شد تا آخر شهریور از تمام ظرفیت کشور برای جبران این عقب ماندگی استفاده گردد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که اولویت باید با تأمین نهاده ها برای دام های مولد باشد اظهار داشت: دولت باید خرید حمایتی کند و متناسب با نیاز بازار در طول سال عرضه نماید.

اوسطی تأمین ارز ۴۲۰۰ تومانی را همچون علل اختلال در توزیع نهاده ها دانست و اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید برای توزیع نهاده ها برنامه ریزی کرده و نهضت کشت علوفه ای را راه بیاندازد.
منبع:

1400/04/15
22:41:53
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: بازار , خرید , كشاورزی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فوری خرید