وزیر راه و شهرسازی:

یك میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی كردیم

یك میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی كردیم

فوری خرید: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این وزارت خانه فهرست یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خانه خالی را به سازمان امور مالیاتی عرضه کرده است.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز سه شنبه ۱۵ تیر در حاشیه مراسم بازدید و کلنگ زنی پروژه های زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران اعلام نمود: یکی دیگر از وعده های دولت در تکمیل زیربناها و روبناهای شهر پردیس بوده به مرحله عمل رسیده است و این تفکری است که در تمامی پروژه های وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: امروز در شهر جدید پردیس حدود ۲، ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه زیربنایی و روبنایی راه اندازی شد که مهم ترین آنها پروژه تصفیه خانه فاضلاب است. راه اندازی این پروژه سبب می شود تا از فرایند بازیابی آب بتوانیم برای بهبود کیفی فضای سبز و محیط شهری استفاده نماییم.
سرمایه گذاری ۷ هزار میلیاردتومانی وزارت راه در پردیس
عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: پروژه های افتتاح شده شهر جدید پردیس سرانه های آموزشی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی، پارک ها و فضای سبز، کلانتری، خانه بهداشت و هر آنچه که مردم در پردیس به منظور زندگی به آن نیازمند هستند داراست.
اسلامی اظهار داشت: روند تکمیل پروژه های مسکن مهر پردیس، پایتخت مرکز مهر کشور در جریان است. بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان در دو سال و نیم گذشته در پردیس برای راه اندازی راه ها و دیوارهای حائل سرمایه گذاری شده است که طول دیوارهای حائل ۱۲۰ کیلومتر است. همینطور تصفیه خانه های فاضلاب، پمپ های آب، تصفیه خانه های آب، انتقال خطوط برق و هر آنچه را که می توانست توسط وزارت راه و شهرسازی بسازد انجام شد و در این کار اهتمام ویژه داشتیم.
افتتاح ۲۰ هزار واحد مسکن ملی
اسلامی ضمن اشاره به این که عملیات اجرا و راه اندازی مسکن ملی از سال قبل آغاز شد، اعلام نمود: ۱۰ هزار نقطه در سطح کشور برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شد. در یک مرحله ۱۱ هزار واحد مسکن اقدام ملی افتتاح کردیم. در مرحله جدید ۲۰ هزار واحد افتتاح می شود. همینطور جریان آماده سازی، تکمیل و افتتاح طرح های مسکن ملی از الان به بعد یک تا دو ماه یک مرتبه صورت خواهد گرفت.
پرونده مسکن مهر در دولت دوازدهم بسته می شود
وی تصریح کرد: تکمیل مسکن ملی در گرو آورده های مردم است که مردم باید آورده های خویش را طبق زمان بندی به حساب پروژه واریز نمایند. درصورتیکه مردم آورده خویش را طبق زمان بندی واریز نکنند پروژه ها با تأخیر مواجه می شود. ازاین رو مردم به این مورد اهتمام داشته باشند.
اسلامی افزود: پروژه های مسکن مهر در همین دولت خاتمه پیدا می کند، به استثنای پروزه هایی که در دادگاه هاست که آنها خارج از تعهد وزارت راه و شهرسازی است و تا مراجع قضائی در مورد آنها اظهارنظر نکنند وضعیت آنها تعیین نخواهد شد.
وی اضافه کرد: پارسال در پردیس راه اندازی تعدادی مسکن مهر که از قبل تقاضایش وجود داشت شروع شد. منطقه ای را برای این دسته از متقاضیان آغاز کردیم و اجرای پروژه های این عده از متقاضیان هم سال قبل شروع شد و واحدهای مسکونی مهر اخیرا شروع شده، حداکثر تا آخر سال تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.
آغاز راه اندازی متروی پردیس به زودی
وزیر راه و شهرسازی در مورد عملیات راه اندازی متروی پردیس هم اعلام نمود: سازمان حفاظت محیط زیست امروز اعلام نمود که مجوز مترو را فردا عرضه خواهند داد. بمحض آنکه مجوز زیست محیطی مترو صادر شود، بر مبنای تفاهمنامه به امضا رسیده و مصوبه دریافت شده، تجهیز کارگاه مترو انجام و عملیات راه اندازی مترو آغاز خواهد شد.
اسلامی در مورد آرامستان پردیس هم اظهار داشت: آرامستان هم در راه راه اندازی مترو است و فرماندار باید این مورد را پیگیری کرده تا بتوانند مسائل آنرا حل کنند.
عضو کابینه دولت دوازدهم در مورد خط انتقال آب از سد لار به پردیس و تأمین بودجه آن اظهار داشت: مسائل مالی آن توسط سازمان برنامه و بودجه حل شده است. باید فرماندار و مدیرعامل پردیس پیگیری کنند تا به نتیجه برسد.
۱۹ هزار خانه خالی در پردیس وجود دارد
اسلامی در مورد اعمال مالیات بر خانه های خالی در پردیس هم اظهار داشت: حدود ۱۹ هزار خانه خالی در پردیس وجود دارد. امیدوار هستیم کسانی که مسکن خویش را تحویل گرفتند سریع تر ساکن شوند و درصورتیکه ساکن نمی شوند به مردم اجاره بدهند تا خانه ای خالی نباشد. انتظار داریم سازمان امور مالیاتی دریافت مالیات از خانه های خالی را در دستور کار قرار بدهد.
معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی
وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی فهرست یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خانه خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه نمود.


منبع:

1400/04/16
12:57:38
5.0 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید