سفارش های نوروزی به رئیسی برای وزارت خانه های نیرو و جهاد كشاورزی

سفارش های نوروزی به رئیسی برای وزارت خانه های نیرو و جهاد كشاورزی

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در سفارش ای به سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: وزرای نیرو و کشاورزی آینده باید دو چهره علمی و اجرایی باشند.


رحمت الله نوروزی در گفتگو با ایسنا، با اشاره بحران های زیست محیطی و انرژی در ایران اظهار داشت: تنش آبی، در خاورمیانه و به خصوص در کشور ما جدی شده است، ما امید داریم که سید ابراهیم رئیسی نیروی دانا، متخصص و جهادی را برای دو وزارت خانه نیرو و جهاد کشاورزی انتخاب نماید.
نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم بحران آب و برق را در یک ماه اخیر لمس کرده اند، اظهار داشت: وزرای نیرو و کشاورزی باید دو چهره علمی و اجرایی باشند و وزیر آینده باید سند استراتژیک در زمینه حل مشکلات استانی ایران تنظیم کند.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس افزود: در زمینه کشاورزی باید چاه های غیر مجاز را مدیریت نماییم. کوچک ترین مسائل حوزه کشاورزی و انرژی نیازمند سند استراتژیک و برنامه جامع است. از سید ابراهیم رئیسی می خواهم که وزیری مدیر، مدبر و متخصص در رأس وزارت خانه ها بگذارد.
نوروزی ضمن اشاره به میزان هدر رفت آب ایران تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی آینده باید بتواند آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره ای را جدی بگیرد، چون که هدر رفت آب در مکان های عمیق بسیار زیاد است. همینطور باید توانمندی های حوزه های دانش بنیان را بکار بگیریم.
نوروزی در انتها اضافه کرد: مشکلات ما فقط در نقاط مرزی نیست. شاید باورتان نشود که الان در مرکز استان گلستان قطعی آب داریم و شهرستان هایی مثل علی آباد کتول قطعی آب و برق را تجربه می کنند. ما نیازمند اهتمام جدی رئیس جمهور آینده، برنامه دقیق و علمی و اراده جدی و جهادی هستیم.1400/04/20
13:21:32
5.0 / 5
627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید