نیاز عاجل به حمایت

نیاز عاجل به حمایت

به گزارش فوری خرید یک ناشر با گله از روند کار یکی از بانک ها برای اعطای تسهیلات حمایتی به ناشران می گوید: باتوجه به وضعیت فعلی و تعطیلی های ناشی از کرونا ناشران نیاز عاجل به حمایت دارند.


سعید اردهالی، مدیر نشر اختران، درباره اعطای تسهیلات حمایتی به ناشران به ایسنا اظهار داشت: ظاهرا بانکهای دیگر آغاز به اعطای وام کرده اند اما بانک صادرات هنوز مشکل دارد و شروع نکرده است. تا جایی که می دانم از چند نفر از همکاران ما مبلغی برای ضمانت خواسته اند و یا هزینه ای از حساب شان برای اعطای وام کسر کرده اند. حدود ۲۰ روز است که از اعلام پرداخت وام ها می گذرد اما بانک صادرات هنوز شروع نکرده و معلوم هم نیست که کی شروع خواهدنمود.
او اضافه کرد: از زمان اعلام اعطای وام، دریافت کنندگان فرصتی برای بازپرداخت آن دارند؛ یعنی اگر از اول ماه اعطای وام شروع شود بطورمثال تا چهار ماه دیگر فرصت دارند تا پرداخت اقساط را شروع کنند. قاعدتا اگر سه ماه دیگر این وام را به من و همکار من بدهند ما برای شروع بازپرداخت وام ها یک ماه داریم و هرچه به تاریخ فرجه نزدیک شویم کار برای فعالان حوزه نشر و کتاب مشکل تر می شود. در این سخت گیری و تعطیلات ناشی از کرونا همکاران مشکل و نیاز عاجل دارند و باید هرچه سریعتر این مسائل را حل کنند و کاغذ و ملزومات نشر را بخرند. این چیزی نیست که هر وقت دادند فرقی نکند. ظاهرا بانک صادرات به صرافت نیفتاده است که این کار را انجام دهد و دلیش را هم نمی دانیم.
این ناشر درباره اینکه آیا مسئولان توضیحی برای تأخیر در اعطای وام نداده اند، اظهار نمود: وزارت ارشاد و وزارت صمت با بانک ها تفاهم نامه داشتند و به بانک ها هم ابلاغ گردیده است. همانطور که گفتم بانک ها هم آغاز به اعطای وام کرده اند اما بانک صادرات هنوز معلق است و شروع نکرده است. البته به شعبه ها که مراجعه می نماییم، می گویند مشکل از سیستم است و باید سیستم باز شود اما تصمیم گیرنده و یا مرکز بانک یا هر مقامی که هست، سیستم را باز نکرده است و دست شعبه ها نیست.
منبع:

1400/04/22
21:23:22
5.0 / 5
851
تگهای خبر: صادرات , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فوری خرید