نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

باید از گردنه مشكلات معیشتی با سیاست های حمایتی عبور كرد

باید از گردنه مشكلات معیشتی با سیاست های حمایتی عبور كرد

به گزارش فوری خرید، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: باید از گردنه های مشکلات معیشتی با سیاست های حمایتی عبور کرد و دولت جدید هم باید برای مسائل به هم پیچیده کشور تدبیر کند.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی بامداد دوشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به اینکه کشور ظرفیت صادرات سالانه میلیونها دلار پوشاک را دارد، اظهار داشت: گداپروری خیانت به کشور است، باید با فقر مقابله نمود.
وی افزود: کمیته امداد باید برای توانمندسازی و اشتغال زایی خرد و کلان، علمی و فنی فرهنگی و سیاسی تلاش کند و کشور باید به مرحله رشد تولید برسد و صادرات بر اساس تولید داخل دنبال شود.
باید از گردنه های معیشتی با سیاست های حمایتی عبور کرد
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: مالیات بر ثروت و سیاست هایی مانند آن امکانی برای کمک به نیازمندان و کاهش چالش های اقتصادی می باشد اما متأسفانه گاهی برخی در شرایط بحرانی به دنبال جیب خود و بریدن گوش مردم هستند، اما باید از این گردنه ها با سیاست های حمایتی عبور کرد.
امام جمعه اراک ضمن اشاره به شیوع موج پنجم کرونا و پشت سر گذاشتن این موج براحتی، اظهار داشت: بر سختی شرایط اشراف داریم، اما امیدواریم که مردم با رعایت پروتکل ها در جهت پیشگیری از افزایش آمار ابتلاء همکاری کنند و از سویی هم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا بتوانیم از این دو موج دشوار با سهولت عبور نماییم.
اگر به نظریه اقتصاد خصوصی یا سوسیالیستی شرقی تکیه نماییم راه به جایی نخواهیم برد
دری نجف آبادی افزود: امروز شاهد بی عدالتی در توزیع واکسن و امکانات در دنیا هستیم، خیلی از بنگاه های اقتصادی تعطیل شده است، با کمبود آب و برق روبرو می باشیم و اگر به نظریه اقتصاد خصوصی یا سوسیالیستی شرقی تکیه نماییم راه به جایی نخواهیم برد.
وی اظهار داشت: البته این کرونا نظریه بافی را کنار زد و سبب شد که دولت ها نظریه ها را کنار بگذارند و بسته به شرایط حمایت ها و تدابیر ویژه را دنبال کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: بخش دولتی و غیردولتی حتما باید آینده نگری داشته و بر مبنای اسلام به علم و فطرت نگاه کنند تا از شرایط بحرانی مانند کرونا عبور نماییم.
امام جمعه اراک ضمن اشاره به مشکلات آب و برق و کرونا و مشکلات منطقه ای، اظهار داشت: امیدواریم که دولت آینده با مدیریت مناسب این شرایط را پشت سر بگذارد. با عنایت به برخی تهدیدات طالبان و مزدوران، باید در مرزها ضریب هوشیاری و مراقبت را دو چندان کرد، هر چند که این موارد از آغاز انقلاب مطرح بوده است، اما امیدواریم با عزم و اراده و ایمان و توکل بر خداوند و وحدت کلمه و اطاعت از رهبری این شرایط را پشت سر بگذاریم.
دری نجف آبادی اظهار داشت: در شرایط بحرانی و کاهش صدمه ها باید سرمایه ها و امکانات را بسیج کرد، در این میان زکات یکی از این سیاست های حمایتی برای کمک به نیازمندان، خانواده ها و رفع مشکلات اجتماعی است.
اقتصاد خصوصی یا دولتی به شکل ۱۰۰ درصدی جواب نمی دهد
وی ضمن اشاره به سه نظام اقتصادی دنیا شامل سرمایه داری غربی، مارکسیستی شرقی و مختلط، اظهار داشت: اسلام از اساس، اقتصادی مختلط داشته و بر اقتصاد دولتی و خصوصی به صورت مطلق تکیه ندارد. اگر حوادث تلخی در دنیا به وجود نیاید در مقام نظریه میتوان اقتصاد جمعی و فردی و سوسیالیستی و اسلامی را دنبال کرد، اما اگر شرایطی مانند کرونا رخ دهد، مسلماً اقتصاد خصوصی یا دولتی به شکل ۱۰۰ درصدی جواب نمی دهد و اساسا اقتصاد مختلط کارآمد خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در انتها با اشاره به اینکه زکات به تنهایی جوابگو نیست، اظهار داشت: در شرایطی که جان و مال مردم در خطر است باید دولت و مردم، مجلس و خیرین از زاویه ای دیگر وارد میدان شوند و دولت جدید هم باید برای همه مسائل به هم پیچیده تدبیر کند.


منبع:

1400/04/23
11:31:30
5.0 / 5
749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فوری خرید