مدیرعامل خبر داد

دستیابی به رشد 2273 درصدی سود خالص طی 4 سال قبل در كلرپارس وابسته به گروه شستا

دستیابی به رشد 2273 درصدی سود خالص طی 4 سال قبل در كلرپارس وابسته به گروه شستا

به گزارش فوری خرید آذربایجان شرقی مدیرعامل کلرپارس از گروه دارویی شرکت تامین اجتماعی(شستا) با اشاره به زیان 16 میلیاردریالی کلرپارس در سال 95، اظهار داشت: سود خالص این شرکت از مبلغ  55 میلیاردریال در سال 96 به 1310 میلیاردریال در سال 99 رسیده که این امر نشان از تحقق افزایش سود 2273 درصدی در ضمن چهار سال قبل است


ابوالفضل باباپور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: کلرپارس، یکی از شرکت های غیر دارویی تی پی کو بوده و از فعال ترین و موفق ترین شرکت های گروه دارویی شستا شمرده می شود که از شروع شیوع کرونا، در تامین مواد شیمیایی گند زدا و انواع ضدعفونی کننده ها فعال بوده و نام آشنای صنعت دارو هم شده است.
وی در تشریح عملکرد این شرکت که در تامین مواد شیمیایی گند زدا و ضدعفونی کننده (کلر و مشتقات آن و آب اکسیژنه) فعال است، اضافه کرد: طی سه ماهه نخست سالجاری توانستیم به فروش ۸۳۹ میلیاردریالی دست یابیم که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد ۵۰ درصدی را نشان میدهد.
وی که از آذر ماه ۹۷ بعنوان مدیرعامل شرکت کلرپارس سکان هدایت شرکت را بر عهده گرفته است، اظهار داشت: در این سال، زمزمه واگذاری شرکت کلرپارس شنیده می شد که دلیل آن، عدم سوددهی و غیر اقتصادی بودن فعالیت شرکت عنوان شده بود.
باباپور افزود: کلرپارس در اوج دوران پاندمی کرونا و با وجود محدودیت های به وجود آمده در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از اسفند ماه سال ۹۸ در تامین مواد ضدعفونی کننده و گندزدای آب آشامیدنی کشور و مواد ضدعفونی دست و سطوح نقشی قابل توجه را در سطح کشور ایفا کرد.
وی اشاره کرد: میزان فروش این شرکت در سال ۹۹ بیش از ۲۷۷۰ میلیاردریال و سود خالص شرکت نیز ۱۳۱۰ میلیاردریال محاسبه شده که نسبت به سال قبل به ترتیب حدود ۴۴ و ۳۸ درصد رشد داشته است.
وی متذکر شد: چشم انداز ما در کلرپارس، مطرح شدن بعنوان یکی از دو شرکت اصلی صنعت کلر آلکلی با رویکرد سبز در منطقه است.
مدیرعامل شرکت کلرپارس اظهار داشت: ما توانسته ایم دو محصول راهبردی آب اکسیژنه و پارافین کلره را بصورت انحصاری تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماییم که در این راستا از خروج ارز به مبلغ بیش از ۱.۸۰۰ هزار دلار از بابت خودکفایی پارافین کلره و بیش از ۴.۵۰۰ هزار دلار از بابت آب اکسیژنه جلوگیری شود.
وی بیان کرد: این شرکت برمبنای استراتژی خود در سال ۱۴۰۰، رویکرد خروج از تولید محصولات با حاشیه سود پایین و اصلاح سبد محصولات شرکت جهت کسب حداکثر سود را اتخاذ نموده و در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ با تولید آزمایشی پروژه افزایش ظرفیت کلر، ظرفیت اسمی تولید روزانه را از ۵۰ تن به ۸۵ تن در روز ارتقا داده است.
وی افزود: هم چنین در ضمن این مدت، در جهت تکمیل صنایع پایین دستی، پروژه های واحد اسید کلریدریک جدید و واحد تغلیظ سود ۳۰ به ۵۰ درصد را مورد بهره برداری قرار داده است.
باباپور اظهار داشت: با بهره برداری از کلریناتور سوم پارافین کلره در خرداد ماه ۱۴۰۰، عملا ظرفیت تولید این محصول راهبردی را ۵۰ درصد افزایش و به ۱۰ تن در روز رسانده که نتیجه این امر تولید ۴۱۴ تن محصول پارافین کلره در تیر ماه ۱۴۰۰ بود که رکوردی جدید در تولید ماهانه این محصول بشمار می رود.
وی اضافه کرد: باتوجه به چشم انداز شرکت، پروژه های زیست محیطی در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ تعریف شده و با هزینه کردی بیش از ۱۵۰ میلیاردریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و بخش دیگری از پروژه ها نیز در حال اجراست.
وی افزود: باتوجه به عدم سرمایه گذاری در زمینه مخازن انبار محصولات مایع طی سالهای قبل با تعریف پروژه افزایش ظرفیت مخازن در سال ۹۹ و خرید بیش از ۲۰ تن مخزن با هزینه بالای ۱۲۰ میلیاردریال در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه کلرپارس در بهمن ماه سال ۹۸ با ورود به فرابورس بعنوان یکی از شرکت های بورسی شستا عرضه شد، اظهار داشت: همچون مهم ترین فاکتورهای حوزه مالی، کاهش دوره وصول مطالبات از ۲۹ روز در سال ۹۷ به ۱۹ روز در سال ۹۹ رسیده است.
وی اضافه کرد: فاکتورهای بازده دارایی ها و بازده ارزش ویژه حقوق صاحبان سهام در سال ۹۹ نسبت به سالهای قبل هم ارتقایی قابل توجه را نشان میدهد.
وی در خاتمه ضمن تقدیر از همکاران کلرپارس که این موفقیت ها را رقم زدند، از دکتر رضوانیفر مدیرعامل شستا در حمایت همه جانبه از کلرپارس و هم چنین از دکتر فرهت، در پشتیبانی از طرح های توسعه ای قدردانی کرد.
انتهای رپرتاژمنبع:

1400/05/05
23:41:28
5.0 / 5
610
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید