استاندار خبرداد

آغاز پرداخت خسارت خشكسالی به دامداران خوزستانی

آغاز پرداخت خسارت خشكسالی به دامداران خوزستانی

فوری خرید: خوزستان استاندار خوزستان از پرداخت باقی مانده خسارات سیل فروردین ماه ۹۸ تا روز آینده اطلاع داد و در مورد خسارت های خشکسالی وارد شده به دام ها در تیرماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن شروع شده است.قاسم سلیمانی دشتکی در حاشیه مراسم آغاز پرداخت باقی مانده خسارات سیل ۹۸ و خسارات دامی ناشی از خشکسالی در تیرماه ۱۴۰۰ استان خوزستان که امروز (ششم مرداد) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: از سختی هایی که مردم خوزستان به علت خشکسالی تحمل کردند متاسف هستم و از سویی هم خوشحال هستم تمام اجزای نظام دست به دست هم دادند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شوند.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: خوشبختانه امروز یک مراسم بسیار زیبا و نمادین جهت پرداخت باقی مانده خسارات کشاورزان از سیل ۹۸ و پرداخت خسارات دامدارانی که دام آنها در وقایع اخیر تلف شده است و مشکل پیدا کردند برگزار گردید. بعد از تلاش همه مسؤلان در دولت موفق شدیم ۲۳۰ میلیارد تومان بابت باقی مانده خسارات سیل را آماده نماییم که طی امروز تا روز آینده با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به حساب تمامی افراد ذینفع واریز خواهد شد.

استاندار خوزستان در مورد خسارت های وارد شده به دام ها اظهار داشت: مبالغ خسارت دام ها کاملا آماده است و از امروز پرداخت آن شروع شده است؛ باید مستندات خسارات و تلفات واردشده به دام ها به ارگان های مربوطه شهرستان ها صورت جلسه شوند و ارگان مربوطه تایید کند؛ واریز مبالغ خسارت ها حداکثر تا ۱۵ روز آینده صورت خواهد گرفت.

سلیمانی دشتکی در مورد تأمین علوفه دامداران اظهار داشت: برای خرید علوفه و کمک به دامداران عزیز اعتباراتی لحاظ شده است و این علوفه ها درحال خریداری هستند و به شکلی وسیع کمک رسانی به دامداران استان در حال انجام می باشد.

وی در مورد کشت پاییزه هم بیان نمود: توزیع آب بگونه ای در نظر گرفته شده است که کشت پاییزه با همکاری کشاورزان صورت گیرد و یک سازماندهی در حال انجام می باشد تا اتحادیه ها و صنوف مختلف کشاورزی با یکدیگر جمع شوند و دولت هم به آنها کمک رسانی کند.

استاندار خوزستان اضافه کرد: مقرر است نوع کشت، نوع آبیاری، میزان مصرف آب و توزیع آب پشت سدها که از بالادست هم به آنها افزوده خواهد شد، در اختیار خود کشاورزان قرار بگیرد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: فلسفه وجود مسؤلان نظام، خدمت به مردم و در کنار آنها قرار گرفتن است؛ هر مسوولی باید احساس مسئولیت قوی داشته باشد و به صورت جهادی در حل مشکلات به وجود آمده کمک نماید. هیچ مسئولی حق سهل انگاری، ترک کار و کم کاری را ندارد و همه باید با مردم همدردی، همکاری و هم افزایی کنند تا مشکلات به حداقل ممکن برسد و اقدامات به رفع مشکلات منجر شود.

منبع:

1400/05/06
22:42:23
5.0 / 5
804
تگهای خبر: خرید , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید