در تیر ماه امسال رخ داد

اقلام پروتئینی و مواد غذایی در صدر تخلفات صنفی

اقلام پروتئینی و مواد غذایی در صدر تخلفات صنفی

فوری خرید: بگفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران، بیشترین عناوین تخلف مکشوفه در بازرسی های تیر ماه، گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور معتبر و کالایی که بیشترین تخلف را داشته نیز اقلام پروتئینی و مواد غذایی بوده است.


سعید محمدی پور در گفت و گو با ایسنا، از انجام بیش از ۶۹ هزار بازرسی در تیرماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: در طول این مدت ۶۱۹۸ پرونده تخلف به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان تنظیم و به مراجع ذیربط ارجاع شده است.
بگفته وی بیشترین عناوین تخلف مکشوفه در این بازرسی ها گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم صدور فاکتور معتبر و کالایی که بیشترین تخلف را داشته نیز اقلام پروتئینی و مواد غذایی بوده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران همین طور از انجام بیش از ۶۳۶۰ بازرسی در حوزه قاچاق مواد غذایی شامل گوشت وارداتی، برنج، چای و روغن خام در تیر ماه آگاهی داد که ارزش تخلفات کشف شده در نتیجه آن ۱۷۰ میلیارد تومان بوده است.
محمدی پور در آخر با اشاره به انجام بیش از ۴۰۰۰ گشت مشترک در این ماه، اظهار داشت: در این گشت های مشترک، ۴۹۷۵ بازرسی با ۶۶۵ پرونده تخلف به ارزش سه میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان تنظیم شده و به مراجع مربوطه ارجاع شده است.
گفتنی است که طبق قانون نظام صنفی گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب ازجمله مهم ترین تخلفات صنفی است.
همین طور برمبنای قانون صنفی باید درآمدهای ناشی از جریمه های دریافتی به حساب خزانه واریز شود و معادل آن در بودجه های سنواتی منظور و توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از تامین بار مالی ماده (۴۴) این قانون بطور مساوی در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا در اجرای این قانون هزینه کنند، اما اتاق اصناف بارها نسبت به دریافت نکردن این بودجه گلایه کرده است.
منبع:

1400/05/11
12:14:47
5.0 / 5
451
تگهای خبر: فروش , كالا , واردات , وارداتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید