اجرای آزمایشی طرح توزیع هوشمند مواد پتروشیمی از هفته آتی

اجرای آزمایشی طرح توزیع هوشمند مواد پتروشیمی از هفته آتی

بمنظور افزایش دقت در نظارت و کاهش هزینه ها و تخلفات احتمالی، طرح رصد و توزیع هوشمند کالا برای مواد پتروشیمی به طور آزمایشی از هفته آتی اجرا می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از شاتا، جلسه بررسی اجرای طرح استفاده از شبکه رصد و توزیع هوشمند کالا، برای توزیع مواد پتروشیمی، پس از ظهر امروز روز گذشته به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور قائم مقام وزیر صمت در امور تجاری، معاون امور صنایع وزارت صمت، مدیرعامل شرکت ملی پست و معاون فنی و تجاری این شرکت انجام شد.
در این نشست پس از ارائه گزارشات، نقطه نظرات و پیشنهادات درباب استفاده از شبکه رصد و توزیع هوشمند کالا در امتداد اجرای هر چه بهتر این طرح، و باتوجه به برگزاری جلسات گوناگون هفته های گذشته که معاونت امور صنایع وزارت صمت با واحدهای پتروشیمی داشته است، قرار شد این طرح بصورت آزمایشی از هفته آتی عملیاتی شود و بعد از مرتفع کردن مشکلات احتمالی آن، به طور ملی در سراسر کشور اجرا شود.
گفتنی است استفاده از شبکه رصد و توزیع هوشمند کالا که با همکاری شرکت ملی پست ایران و وزارت صمت اجرا می شود علاوه بر افزایش دقت در نظارت بر شبکه توزیع سبب کاهش هزینه های نظارت خواهد شد.
این روش با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های الکترونیکی رهگیری و رهسپاری موجود در شرکت ملی پست، بدون استفاده از تجهیزات حمل و نقل و یا نیروی انسانی شرکت ملی پست، ایجاد امکان رصد برخط کالا در شبکه توزیع را فراهم می آورد.
اجرای این طرح در کنار سایر برنامه ها و روش هایی نظارتی سبب تسهیل نظارت و کاهش تخلفات احتمالی در نظام توزیع می شود.
دو روز پیش قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور تجاری از همکاری این وزارتخانه با شرکت ملی پست برای توزیع کالاها آگاهی داده و گفته بود که این همکاری برای توزیع مرغ در استان قم بصورت آزمایشی شروع شده، برای کالاهای دیگر خصوصاً محصولات پتروشیمی نیز استفاده و تا شش ماه آتی یک سیستم نوین توزیع در کشور پیاده خواهد شد.1400/05/22
12:27:52
5.0 / 5
218
تگهای خبر: صنایع , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید