دفاع تمام قد نماینده دامغان از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

دفاع تمام قد نماینده دامغان از وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

به گزارش فوری خرید یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با اشاره به اقدامات سید جواد ساداتی نژاد در کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: ما باید قبل از هر چیز کشاورزی را سودآور نماییم. به عقیده من، کشاورزی با ساداتی نژاد دگرگون خواهد شد.


علی اکبر علیزاده برمی در گفت و گو با ایسنا در مورد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از طرف رییس دولت سیزدهم اظهار نمود: استحضار دارید که سید جواد ساداتی نژاد، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم بوده است. وقتی به این کمیسیون آمدیم، ایشان بعنوان رییس کمیسیون کشاورزی مطرح شدند. در اجلاسیه دوم نیز ایشان ۲۲ رأی مثبت از ۲۳ رأی آوردند و آن یک رأی برای خود آقای ساداتی نژاد بود که به خودش رأی سفید داده بود.
نماینده مردم دامغان در مجلس یازدهم اظهار داشت: ساداتی نژاد از روز اول پای بخش خصوصی یعنی مردم را به کمیسیون باز کرد و هر زمان که قرار بود جلسه ای برگزار شود، ابتدا بخش خصوصی نظرش را اعلام می کرد. سپس دولت نظرش را مطرح می کرد.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را دارای طرح و برنامه عنوان نمود و اظهار داشت: به نظرم سید جواد ساداتی نژاد به هر چهار حوزه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست احاطه دارد. به نظرم در چند دهه اخیر به مسئله کشاورزی در ایران ظلم شده است. این حوزه مهم جایگاهی که باید و شاید را ندارد. سید جواد ساداتی نژاد معتقد می باشد که جایگاه کشاورزی در نظر دولتمردان باید تغییر کند. من از همه کشاورزان و دامداران عزیز عذرمی خواهم اما نباید نگاه به این اقشار اینطور باشد که دولت باید به این عزیزان صدقه بدهد.
نماینده مردم دامغان در مجلس با اشاره به اینکه کشاورزی می تواند بیش از صنعت و تجارت برای ایران سودآوری داشته باشد، اظهار داشت: کشاورزی باید یک حرفه سودآور باشد که سرمایه داران را به سمت خود بکشد. کشاورزی ایران این روزها همچون یتیمی است که دست دولت می باشد. رییس کمیسیون کشاورزی فعلی معتقد به تمرکز در وزارت خانه جهاد کشاورزی است.
علیزاده برمی افزود: در ماجرای نفت، تولید توزیع، بازار دست وزارت نفت می باشد. در همه وزارت خانه ها این اتفاق می افتاد جز وزارت جهاد کشاورزی. وزارت جهاد کشاورزی مثل گوشت قربانی تکه تکه شده بود و متولی هر بخش یک جای خاص بود. سید جواد ساداتی نژاد در کمیسیون کشاورزی تلاش بی وقفه ای کرد تا رییس دولت دوازدهم قانون تمرکز را بپذیرد. اکنون فعالیت ها در این وزارت خانه متمرکز است.
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با استناد به فعالیتهای کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم از زمان تشکیل این مجلس اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی به همت ساداتی نژاد قانون نحوه قیمت گذاری کالاهای کشاورزان را به نفع کشاورزان تغییر داد. در قانون جدید سه کشاورز و اعضای صنفی کشاورزان به همراه وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه تصمیم می گیرند که قیمت فلان کالا چه قدر باشد. به نظرم این اتفاق یک جهش بزرگ بود. یکی از مسئولان وزارت جهاد به ما گفت اگر کمیسیون کشاورزی در این چهار سال کاری نکند، همین یک قانون کفایت می کند تا بگوییم کارآمد بوده اید. به عقیده من، کشاورزی با ساداتی نژاد دگرگون خواهد شد.
علیزاده در آخر اظهار نمود: ۸۰ درصد کشاورزان ما کسانی هستند که از روی ناچاری کشت می کشتند درست بر عکس کسی که کارخانه تأسیس می کند و با سرمایه مشخص، هزینه و فرصت مشخص کارش را شروع می کند. نتیجه وضعیت کشاورزی این خواهد شد که هر ساله پیاز جیرفتی ها، سیب زمینی دشت مغانی ها و سیب درختی ارومیه روی دست کشاورزان می ماند. کشاورزی در کشور ما متولی ندارد. به همین خاطر واکنش ها به گرانی کالاهای کشاورزی بسیار وحشتناک است. پراید از ۱۸ میلیون به ۱۳۰ میلیون رسید، صدای کسی درنمیاد اما اگر شیر از ۴ هزار تومان به ۶ هزار تومان ارتقاء قیمت پیدا کند، صدای همه در می آید. ما باید قبل از هر چیز کشاورزی را سودآور نماییم.
منبع:

1400/05/24
14:32:02
5.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید