طلای جهانی صعود کرد

طلای جهانی صعود کرد

به گزارش فوری خرید قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با نگرانیها نسبت به تبعات اقتصادی شیوع کرونای دلتا افزایش پیدا کرد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۹۱ دلار و۶۷ سنت رسید و پایین رکورد ۱۷۹۵ دلار و ۲۵ سنت روز سه شنبه که بالاترین قیمت در بیشتر از یک هفته گذشته بود، ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۹۳دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA، مشکل عمده فعلی، کرونای دلتا و احتمال تأثیر آن بر روند احیای اقتصاد جهانی است. در چنین وضعیتی، طلا احیانا تقاضای خرید بیشتری پیدا می کند.

با ادامه شیوع کرونای دلتا در آسیا، بازارهای سهام این منطقه نزدیک به پایینترین رکورد یک سال گذشته ایستادند.

انتشار آمار خرده فروش آمریکا در ژوییه که کاهش بیش از اندازه انتظاری داشت، نشانه دیگری از کندی رشد اقتصادی بود. سرمایه گذاران حالا منتظر انتشار گزارش جزئیات نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در ژوییه هستند تا برنامه های آتی این بانک را ارزیابی کنند.

به گفته هالی، سرنوشت طلا توسط کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی مریکا و سیگنال این کمیته درباره تعدیل برنامه های محرک مالی در سپتامبر تعیین خواهد شد. اگر انتشار این گزارش به صعود دلار و بازده اوراق قرضه منجر شود، اونس طلا احیانا به پایین ۱۷۰۰ دلار سقوط می کند.

نیل کاشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس روز سه شنبه اعلام نمود آغاز تعدیل محرکهای مالی امسال منطقی می تواند باشد اما به پیشرفت بازار کار بستگی خواهد داشت. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده که مشخص نیست آیا تشدید شیوع کرونای دلتا تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد خواهد گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار در مقابل سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به رکورد بالای اخیرش ایستاد. طلا اغلب با دلار بعنوان دارایی امن رقابت می کند و دلار قویتر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۲۳ دلار و ۷۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و ۱۰۰۹ دلار و ۶۷ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۲ درصد افزایش، به ۲۵۱۹ دلار و ۱۸ سنت رسید.
1400/05/27
14:16:06
5.0 / 5
628
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید