کاهش ۱۰ درصدی تقاضای ظرف پلاستیکی نسبت به محرم سالهای قبل

کاهش ۱۰ درصدی تقاضای ظرف پلاستیکی نسبت به محرم سالهای قبل

به گزارش فوری خرید رئیس سابق و عضو اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون از کاهش ۱۰ درصدی تقاضای ظرف پلاستیکی نسبت به ماه محرم سالهای قبل اطلاع داد و اظهار داشت که کاهش عرضه مواد اولیه پتروشیمی سبب افزایش دو برابری قیمت این مواد طی یک ماه گذشته شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر ساله در ماه محرم و صفر که مراسم عزاداری در کشور برگزار می شود، تقاضای ظروف یک بار مصرف هم در بازار افزایش می یابد اما با عنایت به شیوع کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ و تقاضای مسؤلان که از مردم خواسته بودند نذورات خویش را به صورت خام به دست نیازمندان برسانند و برای پیشگیری از تجمع برای دریافت نذورات، غذای پخته توزیع نشود، انتظار می رفت که تقاضای این محصولات در بازار کاهش پیدا کند که پارسال چنین چیزی محقق نشد و سال جاری هم تقاضا کاهش جزئی داشته است.
سید رحیم مقیمی اصل در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: دولت باید از یک ماه قبل برای آستانه ماه محرم پیشبینی و مواد اولیه بیشتری توزیع می کرد. ولی اکنون به علت کاهش عرضه مواد اولیه ای که یک ماه پیش با قیمت ۴۰ هزار تومان کسی آنرا نمی خرید، به کیلویی ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان رسیده است.
به قول وی طی یک ماه گذشته نسبت به ماه پیش از آن، قیمت مواد اولیه دو برابر شده، چونکه عرضه مواد اولیه کاهش داشته است. این در شرایطی است که فقط ۱۰ درصد مواد پتروشیمی وارداتی است و مابقی در داخل تولید می شود. این مشکل در ارتباط با همه محصولات پلاستیکی همچون سفره، کیسه پلاستیک و غیره است، نه فقط ظروف پلاستیکی، ازاین رو نمی توان افزایش قیمت را به ماه محرم ربط داد. اما با عنایت به این مشکلات حالا کمبودهایی هم در بازار ظروف پلاستیکی وجود دارد.
این فعال بخش فروشندگان پلاستیک و نایلون با اشاره به اینکه تقاضای ظروف یک بار مصرف در آستانه محرم نسبت به سالهای قبل فقط ۱۰ درصد کاهش داشته، خاطرنشان کرد: امکان دارد به علت شرایط اقتصادی نوع غذاهایی که نذر می دهند تغییر کند، اما به هر حال تقاضا ظروف پلاستیکی تغییر چندانی نکرده است.
او همینطور این سوال را بیان کرد که چرا تعزیرات به این گرانی ها ورود پیدا نمی کند؟1400/05/29
14:04:18
5.0 / 5
500
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید