نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

اگر نمیدانید مناسب ترین مدل دوربین برای شما کدام است، ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع دوربین و نصب دوربین مدار بسته کسب کنید.


نحوه نصب دوربین مدار بسته امنیتی در خانه یا محل کار بستگی به نوع دوربین انتخابی و منبع تغذیه آن دارد. اگر یک دوربین مدار بسته بدون سیم مانند Arlo Pro 3  بخرید، کمی متفاوت از چیزی مانند Eufy Indoor Cam 2K ، است که از سیم برق استفاده می کند و یک دوربین مدار بسته داخلی با سیستمی متفاوت است.

اگر نمیدانید مناسب ترین مدل دوربین برای شما کدام است، ادامه این مقاله را  مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع دوربین و نصب دوربین مدار بسته کسب کنید.

 

هزینه نصب چقدر است؟

اگر خودتان دوربین امنیتی خود را نصب کرده اید، نصب آن هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. اگر ترجیح می دهید که حرفه ای ها این کار را برای شما انجام دهند، پس باید مبلغی را برای آن خدمات پس انداز کنید.

 

نصب دوربین امنیتی DIY

اگر می توانید خودتان دوربین نصب کنید، پس هزینه ای بابت تجهیزات نخواهید پرداخت.

این روزها اکثر دوربین ها نه تنها به راحتی نصب می شوند، بلکه تا آنجا که ممکن است بدون مشکل طراحی شده اند. برخی از آنها را می توانید روی میز بگذارید، روی دیوار نصب کنید یا به یک سطح مغناطیسی وصل کنید. با این حال، همه با کنده کاری روی دیوارهای خود راحت نیستند.

 

ساده ترین دوربین هایی که می توانید به تنهایی نصب کنید ، دوربین های بدون سیم و باتری مانند EufyCam 2 یا Reolink Argus 3 هستند. اگر دوربین امنیتی داخلی دارید، تنظیم این دوربین ها نیز بسیار آسان است. فقط باید دوربین را در جایی که می خواهید قرار دهید و سیم برق آن را وصل کنید.

 

نصب حرفه ای

اگر یکی از بهترین سیستم های امنیتی خانگی که ما توصیه می کنیم (یعنی ADT یا Vivint) خریداری کنید، نیاز به یک نصب حرفه ای دارید. که همه چیز از جمله دوربین های شما را برای شما نصب می کند. هزینه نصب سیستم Vivint  در کشورهای خارجی 49 دلار است و هزینه نصب سیستم ADT بسیار بیشتر است و ممکن است لازم باشد برای نصب حرفه ای آن 199 دلار بپردازید.اما در ایران با توجه به فضا، محیط و تجهیزاتی که برای نصب مورد نیاز است تعیین می شود.

اگر می خواهید یک شبکه کامل از دوربین های امنیتی خانگی تهیه کنید که با سایر سیستم های امنیتی خانه شما ادغام شود، نصب یک دوربین حرفه ای برای شما بسیار مناسب است. همچنین نصب و راه اندازی دوربین با برق آیفون تصویری شما برای متخصصان راحت تر است، بنابراین نیازی نیست با سیم های برق درگیر شوید.

هر دو ADT و Vivint دوربین های حرفه ای هستند که می توان انها را با تجهیزات آیفون تصویری راه اندازی کرد.

 

نصب حرفه ای برای دوربین های امنیتی مستقل

اگر خودتان دوربین خریداری می کنید و می خواهید آن را به صورت حرفه ای نصب کنید، خدمات شخص ثالثی مانند شرکت رهاورد نیرو وجود دارد که راهی عالی برای یافتن نصب حرفه ای محلی برای دوربین های امنیتی است. بعلاوه اگر کیفیت کار و قیمت های بالاتر شرکت های دوربین مدار بسته را با قیمت های رهاورد نیرو مقایسه کنید، متوجه به صرفه بودن واگذاری نصب دوربینتان به شرکت رهاورد نیرو خواهید شد.

میزان پرداخت شما بستگی به نوع دستگاه و عوامل بالقوه دیگر، مانند موقعیت مکانی شما دارد. اما رهاورد نیرو لیست قیمت اولیه دوربین های مدار بسته و آیفون های تصویری را به شما ارائه می کند.

 

دوربین امنیتی خود را چگونه باید قرار دهید؟

خوشبختانه خیلی کم پیش می آید که ما با سارقان و سرقت کنندگان مواجه شویم. برخی از ما فقط می خواهیم بررسی کنیم یا ببینیم چه کسانی در زمانی که ما در خانه نیستیم به خانه ما سر می زنند. برخی نیز می خواهند در زمان کار یا مسافرت از اعضای خانواده یا حیوانات خانگی خود اطلاع داشته باشند.

 

تصمیم بگیرید که کدام هدف برای شما مهمتر است و دوربین خود را در جایی قرار دهید که به بهترین نحو بتواند آنچه را که می خواهید تحت نظر باشد مشاهده کند.

 

داخل یا خارج؟

بزرگترین تفاوت بین دوربین های داخلی و خارجی توانایی آنها در تحمل آب و هوا است. اما ممکن است آخرین موضوعی که در مورد یک دوربین به فکرتان خطور کند این باشد که دوربین جدید شما در اولین کولاک سال خاموش نشود.

 

دمای کارکرد و میزان استفاده مورد تایید برای دوربینی که می خواهید بخرید را بررسی کنید. برخی از مدلها ، مانند SimpliSafe SimpliCam ، وجود دارد که می توانند برای کار در خارج و داخل خانه نیز تتنظیم شوند.

 

محل نصب دوربین امنیتی داخلی

نصب یک دوربین داخلی می تواند به آسانی یافتنِ نقطه مناسب، وصل کردن آن، روشن کردن آن و همگام سازی آن با برنامه تلفن همراه یا دسکتاپ شما باشد. در هر حال برخی مدل ها ممکن است نیاز به کنده کاری مختصری نیز داشته باشند.اکثر دوربین های داخلی که با آنها برخورد کرده ایم چیزی بیشتر از یک پیچ گوشتی نیاز ندارند.

 

یک دوربین داخلی خوب باید دارای میدان دید مناسبی باشد، بهترین مکانها نمای واضحی از اتاق است. برای مثال می توانید آن را با قرار دادن در گوشه ها یا قفسه هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند بدست آورید. همچنین مکانی برای پنهان کردن دوربین از دید سارقان و محل های دارای تردد بسیار کم (برای جلوگیری از جدا کردن دوربین یا قطع شدن سیم) انتخاب کنید.

 

محل نصب دوربین امنیتی در فضای باز

محبوب ترین مکان ها برای دوربین در فضای باز بالای درب گاراژ یا ویوی ایوان جلو یا عقب است. برای دوربین گاراژ، مطمئن شوید که میدان دید وسیعی دارید. برای دوربین ایوان، اطمینان حاصل کنید که دوربین شما تنها یک مسیر پیاده روی یا پیاده رو را پوشش می دهد تا تمام فعالیت های ممکن در آن ناحیه را با یک میدان دید کوچکتر ثبت کند. ممکن است بخواهید یک دوربین زنگ در را مانند Nest Hello ، Arlo Video Doorbel ، یا RemoBell S خریداری کنید.

 

آیا باید از دوربین سیمی، بی سیم یا بدون سیم استفاده کنید؟

به طور کلی سه گزینه قدرت برای دوربین های امنیتی وجود دارد ، اگرچه اصطلاحات ممکن است کمی گیج کننده باشد:

 

Wired ، به این معنی که دوربین برای اتصال به برق و اینترنت به سیم متکی است.

بی سیم، به این معنی که دوربین شما می تواند به صورت بی سیم به اینترنت متصل شود اما به سیم برق نیاز دارد. گاهی اوقات این دوربین ها هنوز "سیمی" نامیده می شوند زیرا به سیم نیاز دارند.

بدون سیم، زمانی که دوربین از باتری استفاده می کند و اصلاً نیازی به سیم ندارد. گاهی اوقات به این دوربین ها بی سیم گفته می شود زیرا بدون سیم برق کار می کنند.

با نصب دوربین های سیمی، از نظر مکان کمی محدود هستید، اما اتصال شما قابل اطمینان تر و ایمن تر خواهد بود. قبل از نصب باید بررسی کنید که سیمکشی را کجا باید اجرا کنید و به چه میزان سیم نیاز دارید. همیشه می توانید مقداری بیشتر از نیازتان کابل خریداری کنید.

 

مراحل نصب دوربین مدار بسته سیمی

یک نقطه ثابت روی دیوار پیدا کنید.

برخی از دوربین ها ممکن است نیاز به یافتن یک ناودان داشته باشند، در حالی که برخی دیگر در محلی قرار میگیرند که روی آنها لنگرهای دیوار خشک قرار دارد.

سیم کشی موجود را بررسی کنید.

محل های مناسب برای پیچ کردن را علامت زده و سوراخ کنید.

سیم کشی را از پشت به دیوار بچسبانید تا به منبع نظارت متصل شود.

فقط مطمئن شوید سوراخی که ایجاد می کنید آنقدر بزرگ باشد که سیم را از بین نبرد اما آنقدر بزرگ نباشد که دیگر نتوانید دوربین را سوار کنید.

 

مزیت بزرگ دوربین های بدون سیم (که گاهی اوقات بی سیم نامیده می شود) این است که می توان آنها را تقریباً در هر مکانی قرار داد. اما همچنان باید مطمئن شوید که  آیا در محدوده Wi-Fi، بلوتوث یا سایر اتصالات بی سیم شما قرار دارند؟

 

با این اوصاف، اگر دوربین بیرونی شما به سیم برق احتیاج دارد، مانند Nest Cam Outdoor ، در صورت نیاز می توانید به راحتی مواد متراکم تری مانند آجر یا گچ را سوراخ کنید.

 

مطمئن شوید که دوربین امنیتی خود را دور از دسترس قرار داده اید تا کودک، دزد یا هر فرد دیگری نتواند آن را سرقت کند. گروه نصاب دوربین مدار بسته رهاورد نیرو توصیه می کنند دوربین های خود را حداقل 9 فوت بالاتر از زمین قرار دهید. اما آنقدر بالا نروید که نتوانید در زیر ببینید چه اتفاقی می افتد.

 

آیا باید ذخیره سازی محلی یا ابری را انتخاب کنید؟

امروزه اکثر دوربین ها ذخیره سازی ابری را به عنوان راهی برای جلوگیری از دستبرد سارقان و آسیب به دوربین ها از سوی آنها ارائه می دهند، اما برخی از افراد همچنان فضای محلی را برای حفظ حریم خصوصی ترجیح می دهند.

 

گزینه های ذخیره سازی محلی با توجه به نوع دوربین متفاوت است، اما ممکن است شامل این گزینه ها باشد:

 

کارت های microSD

درایوهای USB

دستگاه های ضبط ویدئو دیجیتال (DVR)

ضبط کننده های ویدئویی شبکه (NVR)

اگر از فضای ذخیره سازی محلی استفاده می کنید، باید دوربین های خود را دور از خطر و در محیطی امن قرار دهید، اما جایی را انتخاب کنید که می توانید هر زمان به آن دسترسی پیدا کنید. با این حال، اگر فضای ذخیره سازی ابری دریافت می کنید، می توانید فیلم را از طریق تلفن همراه یا دسکتاپ خود مشاهده کنید و بدون توجه به وضعیت دوربین می توانید به فیلم دسترسی پیدا کنید.

بازبینی: نحوه نصب دوربین امنیتی

اکثر دوربین هایی که ما پیشنهاد می کنیم را می توانید خودتان نصب کنید. اگر نه، همیشه یک متخصص وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یا از خود شرکت امنیتی یا ارائه دهنده شخص ثالثی مانند رهاورد نیرو فردی می تواند به شما کمک کند.

 

اگر قصد نصب DIY دارید و به دستورالعمل های دقیق تری احتیاج دارید، برخی از شرکت های دوربین مدار بسته و نظارت در وب سایت های خود آموزش های کامل و آموزش نصب دوربین مدار بسته را ارائه می دهند:

 

شبه امنیت خانه در ایران

اگر تا به حال توسط یک دزد در محله خود احساس نا امنی می کنید یا صداهای مشکوکی در شب شما را اذیت می کند، سیستم های امنیتی و دوربین های مدار بسته عالی هستند. اما این چیزها گران است و به نظر می رسد به چیزی نیاز دارید که بدون هزینه و دردسر امنیت شما را بالا ببرد. پس ما به شما دوربین های مدار بسته فیک یا جعلی را پیشنهاد می کنیم. اگر آنها به همان اندازه واقعی به نظر برسند، باید به همان اندازه هم در رفع مزاحمت ها خوب باشند، درست است؟

 

ما 500 فرد ایرانی را مورد بررسی قرار دادیم تا ببینیم مردم در مورد اقدامات امنیتی واقعی و ساختگی خانه چه احساسی دارند و اگر فکر کنند هر دو به یک اندازه واقعی هستند چه عکس العملی بروز می دهند. در اینجا برخی از جالب ترین چیزهایی که پیدا کردیم آورده شده است.

15 درصد از دوربین مداربسته جعلی استفاده کرده اند.

25 درصد از برچسب "مجهز به دوربین مدار بسته" جعلی در حیاط خود استفاده کرده اند.

24 درصد از برچسب نظارت امنیتی جعلی در پنجره خانه خود استفاده کرده اند.

28 درصد کلید آژیر خطر جعلی را در اتاق خود قرار داده اند.

از افراد پرسیدیم: امنیت جعلی خانه چقدر موثر است؟

از هر 5 نفر 1 معتقد است که سیستم های امنیتی جعلی خانه به اندازه یک سیستم معتبر موثر هستند.

از هر 4 نفر 1 معتقد است که یک دوربین مدار بسته تقلبی به اندازه یک دوربین امنیتی معتبر مثر است.

17 درصد معتقدند که آژیر خطر جعلی (قابل دیدن) موثرتر از زنگ خطر معتبر است.

17 درصد معتقدند که یک برچسب نظارت امنیتی جعلی موثر تر از یک برچسب معتبر است.

غذاهای آماده ما

بسیاری از مردم از تاکتیک هایی مانند دوربین های امنیتی جعلی و تابلوهای قدیمی حیاط برای محافظت از خانه های خود استفاده می کنند

بسیاری فکر می کنند این اقدامات به اندازه موارد واقعی موثر است.

 

اما اکثر مردم موافقند که تجهیزات اصلی بهتر از هر تجهیزات جعلی دیگر است. وقتی صحبت از دفاع از اموال شما می شود، نظر اکثریت این است که سیستم های امنیتی واقعی و دوربین های واقعی حفاظت بهتری را ارائه می دهند. و ما موافقیم. یک دوربین امنیتی واقعی، با پخش زنده که می توانید از طریق یک برنامه تلفن همراه مشاهده کنید و صدای دو طرفه که می توانید از آن برای فریاد زدن بر سر مزاحمان استفاده کنید بسیار موثرتر است و همیشه در بالای برخی از ماکت های پلاستیکی قرار دارد.

 

1400/05/29
15:28:18
5.0 / 5
960
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , خرید , خصوصی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید